t_page
کد خبر: ۵۶۰
تاریخ انتشار: ۲۷ فروردين ۱۳۹۲ - ۱۷:۰۴
عضو شورای جبهه پایداری فارس:
عضو شورای جبهه پایداری فارس گفت: جبهه پایداری کامران لنکرانی آشنا به جریان‌شناسی و تاریخ اسلام را سرلیست کاندیدای ریاست جمهوری قرار داده است.

به گزارش عصر فارس به نقل از فارس، حسن نیلی بعد از ظهر امروز در جمع خبرنگاران استان اظهار داشت: با توجه به شرایط ویژه جهان، منطقه و تقابل انقلاب اسلامی با نظام سلطه، شرکت در انتخابات شوراها و ریاست جمهوری در این برهه از زمان از اهمیت بالایی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه انقلاب اسلامی از ابتدا تاکنون از ایستگاه‌های متعددی مانند، چالش‌های سیاسی، امنیتی و تحریم‌های سنگین اقتصادی عبور کرده است، افزود: گفتمان انقلاب اسلامی باید مانند گذشته با تکیه بر حرکت سیاسی و اقتصادی که مقام معظم رهبری آن را در سال جاری ترسیم کرده‌اند، گام بردارد.

نیلی بیان داشت: در گذشته افرادی با ارائه گفتمان‌های متعدد اعتماد مردم به خود را جلب کردند و در استان فارس نیز هرگاه این گفتمان در قالب انقلاب اسلامی و ملی مطرح شده، میزان مشارکت و اقبال مردم در انتخابات ریاست جمهوری نه تنها از متوسط کشوری بالاتر بوده بلکه در مواردی در صدر قرار گرفته است.

عضو شورای جبهه پایداری اضافه کرد: در برخی دیگر از این موارد هنگامی که  گفتمان منطقه‌ای، قومی و محلی قالب بوده میزان واگرایی افزایش یافته و برآیند آن برای استان فارس افتخار‌آمیز نبوده است.

وی ابراز داشت: در انتخابات شورای اسلامی شهر شیراز نیز نفر نخست آن با کف سه و سقف هفت درصد به این نهاد مردمی راه پیدا کرده است.

نیلی خاطرنشان کرد: همزمان با انتخابات ریاست جمهوری و شوراهای شهر و روستا باید زمینه‌ای فراهم شود تا گفتمان کلان ملی در سطح این استان مطرح و شاهد شکل‌گیری شورایی کارآمد باشیم.

وی با تا کید بر اینکه المان‌های هویتی، دینی، فرهنگی و سیاسی شهر شیراز در برابر دیدگان ما قرار نگرفته است، گفت: انقلاب اسلامی ایران در آستانه تمدن‌سازی قرار گرفته و به همین منظور باید مبانی نطری مرتبط با زیست شهری و نیز ارتباط بین فضای کالبدی و مدیریت شهری را به صورت متوازن در این شهر متجلی سازیم.

عضو شورای جبهه پایداری اذعان داشت: برای شرکت در انتخابات شوراهای اسلامی شهر و روستا 14 نفر که 30 درصد آنان دانشگاهی هستند را معرفی می‌کنیم.

انتهای پیام/ص

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار