t_page
کد خبر: ۵۷۶۳
تاریخ انتشار: ۲۷ آبان ۱۳۹۴ - ۰۹:۱۸
مدیر جهاد کشاورزی لارستان:
مدیر جهاد کشاورزی لارستان با اشاره به اینکه میانگین تولید لیموترش در باغات لارستان حدود 25 تن در هکتار است، گفت: سالانه بیش از 18 هزار و 700 تن محصول لیموترش از باغات لارستان برداشت می‌شود.
به گزارش عصرفارس، علی ارغون در نشست خبری با بیان اینکه 750 هکتار از باغات مرکبات لارستان زیر کشت محصول لیموترش قرار دارد، اظهار داشت: بیشترین باغ این محصول در لارستان در بخش جویم این شهرستان واقع شده است.

وی با بیان اینکه فصل برداشت لیموترش در لارستان از اوایل مرداد ماه آغاز می‌شود و تا پایان آبان ماه ادامه دارد، افزود: سالانه بیش از 18 هزار و 700 تن محصول لیموترش از باغات لارستان برداشت می‌شود.

مدیر جهاد کشاورزی لارستان ارقام لیموهای تولید شده در لارستان را از نوع، لیموی آب "Lime"، لیموترش خوشه‌ای و پرشین لایم "Persian  lime" نام برد.

وی با بیان اینکه لیموترش تولیدی لارستان اغلب به مصرف تازه‌خوری و آبگیری می‌رسد، تصریح کرد: لیموترش لارستان به شهرستان‌های جهرم و شیراز و استان‌های تهران و اصفهان نیز ارسال می‌شود.

ارغون با اشاره به اینکه میانگین تولید لیموترش در باغات لارستان حدود 25 تن در هکتار است، خاطر نشان کرد: با وجود حجم بالای تولید لیمو در لارستان، متأسفانه کارخانه فرآوری این محصول وجود ندارد.

وی بیان کرد: دو کارگاه بسته‌بندی و "سورتینگ" مرکبات در منطقه "گلک" بخش جویم لارستان وجود دارد که محصولات تولیدی مرکبات این بخش را درجه‌بندی و بسته‌بندی می‌کند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار