t_page
کد خبر: ۶۰۲
تاریخ انتشار: ۰۱ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۳۹
از هدیه سیم کارت تا توزیع ساندویچ
نکته جالب توجه در این مراسم تاخیر در توزیع غذای مهمانان دعوت شده بود. به نظر می رسید علت تاخیر در توزیع ساندویچ هایی که به عنوان ناهار تهیه شده بود این بود که جمعیت حاضر را برای شروع رسمی مراسم و حضور محمود احمدی نژاد روی سکوها نگه دارند، این درحالی است که حاضرین بعد از گرفتن غذای خود، ورزشگاه را ترک کردند و زمان سخنرانی احمدی نژاد جمعیتی کمتر از 20 هزار نفر در ورزشگاه حضور داشتند.
به گزارش عصر فارس به نقل از فردا ، ماجرای جشن «تقدیر از دست اندرکاران ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی» که با خبرسازی های بسیار رسانه های نزدیک دولت و تبلیغات و هزینه های گسترده همراه بود، به جای "زنده باد بهار" به "زنده باد ناهار" تبدیل شد.  
 
ظاهرا دولت پس از افشاگری های رسانه ها و شخصیت های سیاسی در مورد این میتینگ  برنامه های جنجالی خود را حذف کرد.بنابراین می توان گفت که اعتراض رسانه ها و شخصیت های انقلابی کشور در طول هفته های گذشته مهمترین عامل برهم خوردن نقشه دولتی ها برای برگزاری یک میتینگ انتخاباتی بود. 


 


 
در شرایطی که قرار بود برای این مراسم تمام ورزشگاه آزادی پر شده و جمعیتی بیش از یکصد هزار نفر در استادیوم حاضر شوند، نیمی از طبقه پایین ورزشگاه آزادی تنها برای یک ساعت پر شد و در طبقه دوم ورزشگاه نیز کمتر از 5 هزار نفر حضور داشتند.
 
در این بین جمعیت حاضر در استادیوم به تشویق تیم های استقلال و پرسپولیس پرداختند. حاضران در همایش آزادی همچنین با وجود اینکه ساعت از 4 بعد از ظهر نیز می گذشت شده ناهار دریافت نکردند و به هنگام سخنرانی مجری های همایش با اعتراض شعار"توپ، تانک، فشفشه، ناهار ما چی میشه را سر دادند.  
 
مشاهدات خبرنگار ما حاکی از آن بود که به هیچ یک از افراد حاضر در مراسم اجازه همراه داشتن دوربین های عکاسی و فیلم برداری را ندادند و از ورود برخی دوربین ها و خبرنگاران صدا و سیما نیز جلوگیری به عمل آمد. 

در کنار توزیع ساندویچ، ساندیس و کیک به حاضرین،"رایتل" که اسپانسر اصلی این میتینگ است، به هر نفر یک عدد سیمکارت هدیه داده شد!
 
در شرایطی که ورودی های بانوان و آقایان به صورت جدا و مجزا در نظر گرفته شده بود، اما جمعیت حاضر در سکوها به صورت مختلط کنار یکدیگر نشسته بودند. همچنین لازم به ذکر است که به عکاسان حاضر در مراسم اجازه عکس برداری از سکوهای ورزشگاه و تماشاگران حاضر داده نمی شد و عکاسان فقط در مقابل جایگاه می توانستند حاضر باشند. 
تصویری از نحوه توزیع غذا در استادیوم آزادی
 
اجرای مراسم رقص محلی توسط گروه‌های هنری که از شهرستان‌ها و استان‌های مختلف حضور داشتند از جمله برنامه های این مراسم بود. تونل سفید رنگ پارچه ای که مخصوص تردد مسئولان از درب ورودی تا سکوی دایره ای شکل وسط زمین بود به صورت کامل فرو ریخت و جمع آوری شد.  
 
بر روی پلاکاردهای نصب شده در ورزشگاه شعارهای مختلفی نوشته شده بود که از جمله این شعارها می توان به عنوان سال جاری یعنی سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی، مراسم تجلیل از خادمین ستاد تسهیلات سفرهای کشور، لبیک یا خامنه ای ، اللهم عجل لولیک الفرج  و یکی از فرمایشات مقام معظم رهبری مبنی بر اینکه " امیدواریم ایام عید و تعطیلات نوروز به همه مردم ایران خوش بگذرد و این ایام را با شادی سپری کنند.
 
نکته جالب توجه در این مراسم تاخیر در توزیع غذای مهمانان دعوت شده بود. به نظر می رسید علت تاخیر در توزیع ساندویچ هایی که به عنوان ناهار تهیه شده بود این بود که جمعیت حاضر را برای شروع رسمی مراسم و حضور محمود احمدی نژاد روی سکوها نگه دارند، این درحالی است که حاضرین بعد از گرفتن غذای خود، ورزشگاه را ترک کردند و زمان سخنرانی احمدی نژاد جمعیتی کمتر از 20 هزار نفر در ورزشگاه حضور داشتند. وقتی سخنرانی احمدی نژاد به پایان رسید اکثر سکوهای ورزشگاه خالی شده بود و کمتر از 10 هزار نفر در ورزشگاه حاضر بودند.  
 
پس از گذشت حدود دو ساعت از آغاز رسمی این مراسم, هزاران نفر از حاضران در ورزشگاه آزادی که گویا از طولانی‌شدن برنامه‌ها خسته شده بودند, ورزشگاه آزادی را ترک کردند. طبقه پایین ورزشگاه نیز که از ظهر تقریباً پُر شده بود, پس از خروج این افراد و حضور احمدی نژاد پُر از صندلی‌های خالی شده است.
 
برخی از دختران و پسران در سکوهای ورزشگاه به هنگام هنرنمایی گروه‌های رقص، در حال ابراز شادی بودند. ماشین های حمل غذا و نوشیدنی در میان مردم چرخ می خورد و حاضرین در ورزشگاه نیز دنبال آن می دویدند.  
 
حضور چشمگیر اعضای جمعیت هلال احمر جمهوری اسلامی ایران، در این مراسم پررنگ بود. این در حالی است که چند ساعت پیش در شهرستان مراغه زلزله ای به قدرت 5.2 ریشتر رخ داده است. با این حال این مراسم همچنان ادامه داشت و با اجرای سید جواد هاشمی بازیگر صدا و سیما و آزادی گوینده رادیو برگزار شد.  
 
ناتوانی دولت در برگزاری یک مراسم
 
آنچه از این مراسم به چشم می خورد، بی نظمی و ناتوانی برگزار کنندگان آن بود. در این بین این سوال به وجود می آید که دولتی که توانایی برگزاری و اداره مراسم را ندارد چگونه ادعای استمرار خود در جایگاه ریاست جمهوری را طلب می کند و بنا دارد برای انتخابات آتی ریاست جمهوری، کاندیدا نیز معرفی کند؟
 
این در حالی است که جشن تقدیر از دست اندرکاران ستاد تسهیلات سفرهای نوروزی می توانست به شکلی ساده تر و با هزینه ای بسیار کمتر از ریخت و پاش هایی که امروز شاهد آن بودیم، برگزار شده و از مسئولان سفرهای نوروزی در یک مراسم آبرومندانه تقدیر و تشکر کرد.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار