t_page
کد خبر: ۶۱۳۲
تاریخ انتشار: ۲۲ دی ۱۳۹۴ - ۱۵:۲۷
اختصاصی عصرفارس؛
مجتبی مینایی‌فرد

عصرفارس/ سردار مجتبی مینایی فرد: کبوتران خونین پیکر خمینی کبیر به وطن باز می‌گردند و چه زود نگذشت، بلکه چه زود فراموش کردیم که سی و چند سال استخوان‌های عزیزترین جوانان این مرزو بوم که آماج تیر و گلوله و شنی تانکهای دشمن بود؛ با هزاران برگ خاطره، بار دگر روح تازه‌ای بر کالبد جامعه‌ای که آماج همه نوع شبیه خون فرهنگی قرارگرفته، می دهد؛ و چه غافلند بی خبران که تفحص و کشف پیکر شهدا را تنها یافتن تکه استخوانی یا پلاکی که تسلای پدر و مادران سفر کرده آنها می‌دانند.

تفحص جنازه شهدا، تفحص سیره شهدا است، عین مقابله با جنگ نرم است. هر اندازه دشمن تلاش می کند که نسل امروز ما نداند و نفهمند بر یاران خمینی کبیر و انقلابش چه گذشت و مظلومیتی که بر بلندای تاریخ کشور عزیز جمهوری اسلامی رقم خورده است، کاروان شهدا می آید و عجیب است که چرا نباید فضای مه آلود حق و باطل را که بر ایمان ترسیم کرده‌اند، تحت تاثیر قرار دهند.

چرا نباید شهدا بیایند تا وجدان‌های بیدار بار دیگر تلنگری بخورند و بدانند این انقلاب با چه بهایی به جلو رفته و ان شاالله خواهد رفت.

امروز که در کیلو مترها دورتر خون جوانان بصیر و غیرتمند ایران اسلامی دوشادوش رزمندگان جهان اسلام به زمین می‌ریزد، شاید عده ای که شعار نه غزه نه لبنان سر می‌دادند، نفهمیدند که شعارشان عین خدشه‌دار کردن دفاع از کیان و مرزهای جمهوری اسلامی است.

شاید مسئولینی که امروز تازه به بلوغ مدیریتی و سیاسی رسیده اند و در آن دوران پر مخاطره آتش و خون، مشغول گذرندان زندگی در روستاهایشان بودند یا در شهرها به بازی های بچه‌گانه اشان دلخوش کرده بودند و یا اگر سنی داشتند در سایه رفاه و امنیت و آسایشی که از وجود رزمندگان دلاور این مرز و بوم برایشان فراهم شده بود به درس و مشق و دانشگاه مشغول بوده اند، امروز فراموش کرده اند که این همه موفقیت و منصب در سایه همین استخوان‌های بی مادران و پدرانی است که از داغ یوسف هایشان گریستند و فرزندانشان را ندیده اند و وصیت اخرشان این بود اگر روزی خبری از فرزندانشان شد به یاد زینب (س) بر پیکر بی جان دلبندشان بوسه مهر بگذارند و این چقدر دلگیر است؛ انتظار، انتظاری پی از چندین سال به‌سر آید و جنب و جوشی که در رگ‌هایی سرد زمستان ایجاد می‌کند و یویش مردمی و عزمی جانانه برای استقبال از سربازان واقعی امام روح الله (ره) برای ارج نهادن به این همه دین که بر گردن ما، نه بلکه آیندگان این نظام دارند با الفاظی نه چندان عاقلانه عدم حضور آنان را تقاضا کنیم. جای بسی تعجب است، چرا که دشمنان قسم خورده انقلاب هم تاکنون نتوانسته اند راز شهادت و تاثیر آن را دریابند.

این چه فوق محرکه ای است که پس از این همه تحریم، فشار روانی و فعالیت سایت‌ها و ماهواره‌ها که دشمنان به آن دلخوش می‌کنند، بلا فاصله با استشمام رایحه حضور «شاهدان بصیر» در شهر ها و کوی برزن صحنه‌هایی بی‌بدیل به نمایش در می‌آید که همه کور دلان و دیو سیرتان را به تعجب وا می دارد.

همان جوانانی که هزاران برنامه مبتذل برایشان تدارک دیده‌اند، اولین کسانی هستند که بر تابوت یادگاران دفاع مقدس سر می‌سایند و دلنوشته می‌نویسند چرا که ایران و ایرانی، جماعت پاک سرشت و پاک طینتی هستندکه تحت هیچ شرایطی در تاریخ سندی دال بر ناسپاسی‌اشان به اسلام عزیز وجود ندارد، حتی آنگاه که حاکمان جور از زیارت امامشان ممانعت و شرایط دیدار مولایشان حسین بن علی (ع) را قطع دستشان اعلام می‌کردند؛ تاریخ گواه می‌دهد که در مرز قصر شیرین جلادان دستانشان را قطع کردند اما این عاشقان امام به زیارت می شتافتند؛ و کم نبود از جان گذشتگی مادران و همسران و پدرانی که فرزند اول و دوم و سوم و چهارم خود را اهدا کردند و خود نیز به جبهه ها عازم می‌شدند.

مردم شریف و شهید داده فارس در پیشواز از کاروان شهیدان بصیر و پرستوهای عاشق که بر فراز شانه های دلدادگان راه شهدا برای اعتلای هدف خون‌رنگ آنان قسم خورده‌اند و گذشته از هر تحلیل و بهره‌برداری سیاسی و حزبی و گروهی، دوشادوش هم صحنه هایی را بیافریند که تا سال‌ها یاد و خاطره آنان باقی بماند.

بشتابید و خود را از صف مردم جدا نکنید و استغفار کنید که دل خانواده شهدا را لرزاندید؛ برگردید و با نگاهی به عملکرد خود و آنچه توان دارید، برای این حادثه ماندگار به‌کار ببندید. شاعران متعهد! بسرایید، نویسندگان محترم! بنویسید و قلم بزنید. هنرمندان گرامی! در رساندن پیام شهدا همچون گذشتگان خود سنگ تمام بگذارید.

مردم در صحنه‌اند و ان شاالله خواهید ... پس مسئولان محترم ردای خادمی بر تن کنید تا برابر مواخذه آیندگان سر به زیر و شرمنده نباشد

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار