t_page
کد خبر: ۶۲۷۸
تعداد نظرات: ۲ نظر
تاریخ انتشار: ۲۸ بهمن ۱۳۹۴ - ۱۶:۱۷
عصرفارس گزارش می‌دهد؛
اصولگرایان، پیش و اصلاح‌طلبان، پس از اعلام نتایج نهایی کاندیدای تایید صلاحیت شده، لیست مورد حمایت خود را در شیراز اعلام کردند.

به گزارش عصرفارس، چندی پیش لیست اولیه اصولگرایان در شبکه‌های منتشر شد که در آن نام سه نماینده فعلی مردم شیراز در مجلس شورای اسلامی و یکی از شیرازی‌های نماینده مردم تهران در مجلس وجود داشت.

چند روزی بیشتر از انتشار این شایعه در فضای مجازی نگذشته بود که سخنگوی ائتلاف اصولگرایان استان فارس ضمن تکذیب این لیست، در گفت‌وگو با تسنیم از نهایی شدن لیست اصولگرایان در شیراز خبر داد.

به گفته مجید فروردین، پس از رایزنی‌های فراوان، سید احمدرضا دستغیب، فریدون عباسی، جعفر قادری و حسین نجابت به‌عنوان کاندیدای مورد حمایت جریان اصولگرایی در شیراز معرفی شدند.

این لیست در حالی از سوی سخنگوی ائتلاف اصولگرایان استان فارس به‌عنوان لیست نهایی اعلام می‌شود که عده‌ای منتقد ‌حضور یکی از نمایندگان فعلی مردم شیراز در مجلس هستند چرا که به گفته این افراد، فرد مذکور در انتخابات‌ دور هشتم مجلس در لیست اصلاح‌طلبان و حزب اعتماد ملی حضور داشت.

این افراد معتقدند باید ابراهیم عزیزی، فرماندار اسبق شیراز و رئیس پیشین سازمان بسیج سازندگی کشور در لیست جایگزین این نماینده فعلی مردم شیراز در مجلس شود.

از سویی اصلاح‌طلبان که به تایید صلاحیت مصطفی معین، وزیر علوم دولت اصلاحات و کاندیدای شکست خورده انتخابات دور نهم ریاست جمهوری امید بسته بودند با نهایی شدن نتایج بررسی صلاحیت‌ها لیست خود را همراه با تردید در موفقیت منتشر کردند.

در لیست منتشر شده از سوی جبهه اصلاح‌طلبان شیراز در خبرگزاری ایلنا، مسعود رضایی، فرج الله رجبی، علی اکبری و مهدی شیخ موحد به عنوان چهار نفر کاندیدای نهایی اصلاح طلبان و حامیان دولت معرفی شده اند.

البته با توجه به تلاش برخی از کاندیدای منتسب به جریان اعتدال و یا اصلاحات برای حضور در لیست نهایی این جریانات، برخی افراد معتقد بودند که احتمال حضور یک عضو پیشین شورای اسلامی شهر شیراز و یا برادر استاندار سابق فارس و مدیرکل پیشین اتباع بیگانه استان در لیست جریان اصلاح‌طلب قطعی باشد؛ موضوعی که با انتشار لیست نهایی اصلاح‌طلبان، ناامیدی افراد مذکور و احتمالا اختلاف و چند دستگی در جریان اصلاح‌طلبی شیراز را در پی خواهد داشت.

همچنین با توجه به پروپاگاندای رسانه‌ای اصلاح‌طلبان مبنی بر ضرورت حضور زنان در لیست اصلاح‌طلبان، برخی از حضور یکی از مدیران زن در دانشگاه شیراز و یا یکی از اعضای زن شورای اسلامی پیشین شیراز در لیست خبر می‌دادند؛ موضوعی که با انتشار لیست نهایی اصلاح‌طلبان و عدم حضور فردی از جامعه زنان، بر هر چه بیشتر شعار بودن این ادعای جریان اصلاح‌طلبی مهر تایید زد.

حال با نهایی شدن نتایج بررسی صلاحیت‌ها، انتشار لیست اصولگرایان و اصلاح طلبان نوید دهنده انتخاباتی پرشور با حضور تمامی جریانات سیاسی است که باید منتظر ماند تا در هفت اسفند اقبال مردم به هر یک از این جریانات را مشاهده کرد.

مطالب مرتبط
نظرات بینندگان
غیر قابل انتشار: ۰
در انتظار بررسی: ۱
انتشار یافته: ۲
مملکت
|
United Kingdom
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
3
2
نبایددیگرکسانی واردمجلس شوندکه ارزش زن راتاحدیک کالاپایین اورند
مملکت
|
United Kingdom
|
۱۴:۴۹ - ۱۳۹۴/۱۲/۰۱
1
2
نبایددیگرکسانی واردمجلس شوندکه ارزش زن راتاحدیک کالاپایین اورند
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار