t_page
کد خبر: ۶۳۰۰
تاریخ انتشار: ۰۲ اسفند ۱۳۹۴ - ۱۰:۱۴
پیشنهاد آیت الله دستغیب به دولتمردان برای حل مشکلات اقتصادی کشور؛
آیت الله دستغیب گفت: کلید حل مشکلات اقتصادی و رکود بازار در داخل کشور است و البته زحمات دولت مردان در بحث برجام جای تقدیر دارد اما برای حل مشکلات اقتصادی باید از داخل تدبیر اساسی انجام شود.
به گزارش عصرفارس، آیت الله دستغیب در جمع نمايندگان اصناف و بازاريان شيراز اظهار کرد: اركان بازار به سبب شناخت دقیق از شرایط اقتصاد و تجارت کشور و مشکلات آن، باید در برنامه‌ریزی‌های اقتصادی طرف مشورت باشد.

وی بازار و بازاريان را از گذشته دور تا كنون پشتيبان اسلام و اهل‌بيت(ع) معرفي و اضافه كرد: در تمام قشرها افراد متدین وجود داشته و دارد و احیانا کسانی هم که چندان پای بند نباشند همیشه هستند چنانکه در دانشگاهیان و حتی حوزویان هم گاه انحرافات فکری و عقیدتی دیده شده است.

 آیت الله دستغیب ادامه داد: بازار ما به یاری خدا از انحرافات عقیدتی و زیربنایی عاری بوده و عمده و اکثریت افراد آن متدین و متقی و پای‌بند به موازین شرعی بوده‌اند. علت این عاری بودن از انحرافات عمده، ارتباط با علمای بزرگ و مراجع در هر عصری است که نصّ کلام ائمه طاهرین و پیشوایان دین است که ما در عصر غیبت به افرادی که برجسته‌ترین عالمان دین در هر زمان هستند رجوع کنیم و بازاریان بر اساس همین شاخص‌ها آن افراد را شناسایی کرده و دین و آیین خود را با آنان منطبق می‌کرده‌اند.

تولیت آستان مقدس یادآور شد: پیدا کردن عالمانی که از لحاظ علم، تقوی، رفتار، سلوک و اخلاق برترین باشند از وظایف بازار است که عالم دارای صیانت نفس و حافظ دین خود و دیگران را بیابد چرا که در حوادث واقعه این راویان حدیث و صاحب نظران هستند که در حلال و حرام محل رجوع مردم هستند.

آیت الله دستغیب گفت: بازار و بازاریان محترم بنا بر این اصولی که شفاف و روشن مشخص شده باید با علمای واجد الشرایط ارتباط برقرار کرده و عقاید خود و احکام دین را از آنها گرفته و شبهات خود را مطرح و راه صحیح را دریافت كنند.

وی تصريح كرد: کلید حل مشکلات اقتصادی و رکود بازار در داخل کشور است و البته زحمات دولت مردان در بحث برجام جای تقدیر دارد اما برای حل مشکلات اقتصادی باید از داخل تدبیر اساسی انجام شود همان گونه که مقام معظّم رهبری (مدظلّه) تأکید زیادی بر اقتصاد مقاومتی دارند و حق هم همین است و بازار نیز باید در این مسیر از رهنمودهای معظّم له استفاده کند.


منبع: ایسنا
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار