t_page
کد خبر: ۶۴۴۳
تاریخ انتشار: ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۵ - ۰۹:۴۱
کارشناس مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مهر گفت: در راستای تغییر الگوی کشت، رونق بازار محلی و بحران وضعیت آبی و اقلیم منطقه اقدام به برگزاری چندین کارگاه و کلاس آموزشی کرده است.
به گزارش عصرفارس، مهندس یوسف صفری، کارشناس مسئول باغبانی مدیریت جهاد کشاورزی شهرستان مهر گفت: در راستای تغییر الگوی کشت، رونق بازار محلی و بحران وضعیت آبی و اقلیم منطقه اقدام به برگزاری چندین کارگاه و کلاس آموزشی کرده است.

وی بیان داشت: در زمینه معرفی گیاهان دارویی سازگار با منطقه، نحوه کاشت، داشت و برداشت و چگونگی عرضه آن به بازار که ماحصل اقدامات انجام شده منجر به کاشت بیش از 2 هکتار گونه های دارویی با نیاز آبی کمتر نظیر آویشن باغ، بادرنجبویه، مرزنجوش و شاهی برگ ریز بوده که برای نخستین بار در شهرستان مهر کشت شده است.


صفری ادامه داد: طی بازدید های بعمل آمده همه گونه ها از وضعیت رویشی مناسبی برخوردار هستند.


مهندس صفری افزود: علی رغم وجود هزینه های بالای کاشت گیاهان دارویی مشکلات فروش و عرضه محصولات تولیدی خوشبختانه کاشت گونه های دارویی در مقایسه با سنوات گذشته در این شهرستان روندروبه افزایشی داشته است.


وی ادامه داد: ازمسئولین ذیصلاح درخواست می شود چون در نقطه آغازین و شروع اولیه طرح کاشت گیاهان دارویی قرار داریم و با توجه به شرایط منطقه که فعالیت مذکور می تواند عاملی برای رونق بازار محلی باشد جهت تشویق کشاورزان به گونه ای برنامه ریزی گردد تا این قشر زحمتکش دغدغه فروش و عرضه محصولات تولیدی خود را نداشته باشند.


منبع:شیرازه


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار