t_page
کد خبر: ۷۳۵
تاریخ انتشار: ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۲۸
به مناسبت روز ملی خلیج فارس
به مناسبت روز ملی خلیج فارس شناگران جانباز و معلول فارس مسیر یک‌هزار و 850 متری بندر پل تا بندر لافت در جزیره قشم خلیج فارس را شنا کردند.

به گزارش عصر فارس به نقل از فارس ، اسماعیل دلشاد  در شیراز اظهار داشت: شناگران جانباز و معلول فارس با غیرت تمام این مسیر طولانی را شنا و روز ملی خلیج فارس را گرامی داشتند.

وی ادامه داد: این جانبازان هدف خود را از این اقدام ارج نهادن به روز ملی خلیج فارس، عشق به اسلام و حفظ ارزش‌ها و دستاوردهای انقلاب و جنگ عنوان کردند.

رئیس هیئت ورزشی جانبازان و معلولان افزود: به پاسداشت روز ملی خلیج فارس نخستین محراب ادیان الهی در سواحل نیلگون جزیره قشم نصب شد.

وی عنوان کرد: این محراب در عمق شش متری سواحل قشم نصب شده است و نمادهای ادیان اسلام، کلیمی، مسیحی و زرتشت در آن وجود دارد. 

دلشاد خاطرنشان کرد: این محراب دارای قطر 80 سانتی‌متر و ضخامت 30 سانتی‌متر بوده و از جنس بتون ساخته شده است.  

رئیس هیئت ورزشی جانبازان و معلولان فارس خاطرنشان کرد: نصب تندیس شش نفر از مفاخر علمی، فرهنگی، ادبی و ورزشی کشور در عمق شش متری خلیج فارس از دیگر برنامه‌های این هیئت در روز ملی خلیج فارس بود.

دلشاد گفت: تندیس‌های بتونی زکریای رازی، فردوسی، دکتر حسابی، جهان پهلوان تختی، امیرکبیر و شهریار که همگی افتخار ایران‌زمین هستند در آب‌های جزیره قشم نصب شد.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار