t_page
کد خبر: ۷۴۵۰
تاریخ انتشار: ۳۱ مرداد ۱۳۹۵ - ۱۴:۰۷
رئیس اداره ورزش وجوانان سپیدان از قهرمانی تیم چوگو فارس در مسابقات قهرمان چوگو جوانان کشور خبرداد و گفت: مرحله بعد از این رقابت‌ها نیمه دوم امسال در رده بزرگسالان برگزار می‌شود.
به گزارش عصرفارس، بیژن احمد پور در حاشیه فینال مسابقات چوگو قهرمانی کشور که در ورزشگاه انقلاب شهرستان برگزار شد  اظهار داشت : در این دوره از مسابقات تیم آباده که به نمایندگی از استان فارس در این دوره از رقابت‌ها شرکت کرده بود موفق به کسب مقام قهرمانی شد و پس از آن تیم‌های آذربایجان غربی و همدان نیز مقام‌های دوم تا سوم را کسب کردند.

وی افزود: این دوره از مسابقات روزهای 28 و 29 مرداد ماه امسال در شهرستان سپیدان با عنوان جام کرامت و در مجموعه ورزشی انقلاب شهرستان سپیدان برگزار شد.

رئیس اداره ورزش وجوانان سپیدان با بیان اینکه این دوره از مسابقات در رده سنی 15 تا 20 سال  برگزار شد، تصریح کرد: 8 تیم از استان‌های کشور از جمله چهار محال بختیاری، آذربایجان غربی، فارس، همدان، مرکزی و بوشهر در مسابقات چوگو قهرمانی جوانان شرکت کردند.

احمدپور  با بیان اینکه چوگو یک ورزش و بازی اصیل و قدیمی است که مدتی به فراموشی سپرده شده بود و در حال حاضر نیز احیای آن در برنامه است افزود: بسیار باتحرک و با نشاط است خاطرنشان کرد: تقویت قوای جسمانی و انجام کار تیمی موفق از ویژگی‌های بارز این ورزش است.

وی با بیان اینکه هدف از برگزاری مسابقه‌های چوگو احیای بازی‌های سنتی و  ریشه‌دار تاریخی است خاطرنشان کرد: این رشته از تحرک بالایی برخوردار بوده و نیاز به قدرت و سرعت دارد و ورزشکاران این رشته باید دارای آمادگی جسمانی بالا، دوندگی خوب ، چابکی و سرعت عمل بالا باشند.

منبع:شیرازه

برچسب ها: عصرفارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار