t_page
کد خبر: ۷۸۵۵
تاریخ انتشار: ۱۵ مهر ۱۳۹۵ - ۱۶:۳۸
‌سردار فدوی در یادواره شهدای خلیج‌ فارس:
فرمانده نیروی دریایی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی گفت: شهدای ما نه تنها منشأ قدرت شیطان بزرگ بلکه اصل وجود آن را به رسمیت نمی‌شناسند.
به گزارش عصرفارس، سردار علی فدوی در یادواره شهدای خلیج‌فارس با اشاره به بیانات بنیان‌گذار انقلاب اسلامی ایران اظهار داشت: اسلام به محرم و صفر زنده است و با برکت ایمان مؤمنین و مؤمنات در قرن‌های گذشته پس از واقعه کربلا با وجود تلاش‌های دشمنان برای نابودی اسلام این دین مبین در اوج قرار گرفته است.

وی افزود: امروزه اسلام حقانیت بسیاری ‌یافته ‌و تا فراگیری آن در تمام جهان ‌ادامه خواهد داشت.‌

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تأکید بر اینکه تمام این موارد مدیون امام حسین(ع) و یارانش در عاشوراست، خاطرنشان کرد: ملت ما از ابتدای انقلاب تاکنون با تمسک به امام حسین(ع) راهی را بر گزیدند و با دل، زبان و عمل بر آن صحه گذاشتند که به برکت آن افتخار بزرگی نصیب این ملت شد.

فدوی با بیان اینکه شهدای ما راه اسلام و معصومان را انتخاب کردند، تصریح کرد: سلام و هزاران درود بر شهدایی که با شهادتشان مهر تائید و راهی که انتخاب کردند و زدند و این راه را تا آخر رفتند.

وی آرامش و امنیت ایران اسلامی را مرهون رشادت شهدا دانست و بیان کرد: آنها متعلق به این سرزمین بودند و خوشا به حال مردمان و مناطقی که از این اتفاق بیشتر برخوردارند و سایه شهیدان در بالای سرشان بیشتر جلوه‌گری می‌کند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه در این خطه‌ای که به لحاظ بزرگی و تعداد شهدا مانند بسیاری از نقاط ایران اسلامی  بزرگ است این افتخار برای مردم منطقه خشت وجود دارد که 130 شهید را به عنوان افتخار خود دارند، عنوان کرد: در روز جزا که همه به پشتیبان نیاز دارند این ملت به ویژه خانواده شهدا 130 شهید را به عنوان افتخار و پشتیبان برای شفاعت دارند.

فدوی اظهار داشت: سلام و درود به شهدایی که در راه گذشتن از جان خود کوچک‌ترین تردیدی نداشته‌اند و در زمانی که صدام به نمایندگی از تمامی ابرقدرت‌ها در مقابل ایران قرار گرفت شهدا با بذل جان خود ایستادگی کردند.

وی با اشاره به اینکه شهدای خلیج‌ فارس در درگیری با شیطان بزرگ به شهادت رسیدند، افزود: آنها ثابت کردند فرقی نمی‌کند که چه کسی در مقابل آنها است؛ چرا که شهدای ما نه تنها منشأ قدرت بلکه اصل وجود شیطان بزرگ را به رسمیت نشناخته‌اند.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه از سال 41 نه یک کلمه، نه یک سخن و نه یک نوشته از امام راحل وجود ندارد که قدرت‌های شیطانی و استکبار راحتی برای یک لحظه به رسمیت شناخته باشند، گفت: رزمندگان ما به تبعیت از امامشان هیچ‌یک از این قدرت‌های پوشالی را به رسمیت نشناخته‌اند.

فدوی با بیان اینکه همین پیروی از امام سبب شد که رزمندگان ما در برابر ابرقدرت‌ها قد علم کنند خاطرنشان کرد: تمام عزت و افتخاری که خداوند نصیب ملت ما کرده ‌مدیون خون شهدا و پایداری آنها در برابر استکبار جهانی است چرا که آنها در پیروی از امام و ولی خود هم در دل و هم در زبان و هم در عمل این بزرگی را آفریدند.

وی با تأکید بر اینکه وضعیت کنونی ایران اسلامی در دنیا قابل مقایسه با سال پیروزی انقلاب نیست، تصریح کرد: در حال حاضر کشورمان در اوج بزرگی و توانمندی در تمامی ابعاد است و در هر رشته‌ای که پیروان انقلاب تلاش کرده‌اند بر تارک دنیا می‌درخشند و این به برکت شهداست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به روایتی از پیامبر گرامی اسلام و آیات قرآن مبنی بر اینکه شهدا زنده‌اند و نزد خداوند روزی دارند، عنوان کرد: روایات زیادی در مورد عجر و ثواب شهدا آمده و ما در اینجا جمع نشدیم که یاد شهدا را گرامی بداریم زیرا آنها احتیاج ندارند و در بالاترین رتبه نزد خداوند قرار دارند.

فدوی با اشاره به اینکه ما به دنبال کمک از شهدا هستیم و هم برای تکالیف دنیا و هم آخرت بیان کرد: ما برای اینکه از خداوند بخواهیم ما را در راه شهدا قرار دهد و با شهادت عاقبت به خیر کند در کنار هم جمع شدیم.

وی شهدا را منشأ عظمت ملی توصیف و به رشادت‌های شهید نصرالله شفیعی از شهدای استان فارس و دیگر شهدای خلیج‌فارس در 16 مهرماه اشاره کرد و گفت: این شهدا در برابر آمریکا ایستادگی کردند و جان عزیزشان را از دست دادند تا ثابت کنند ذلت و خواری برای جبهه کفر و عزت برای جبهه حق است؛چرا که نبرد ایران با ابرقدرت‌ها ماهیت نبرد حق و باطل است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با ذکر روایاتی درباره شهادت گفت: این روایات برای گرفتن بهره‌ای برای تکلیف است و مرهمی بر دل داغ‌دیده خانواده‌های شهداست.

فدوی با بیان اینکه خداوند برای همه عالم به ویژه خانواده‌های شهدا در قبال شهادت فرزندشان کفایت می‌کند، افزود: خدا به خانواده شهدا می‌گوید هر کس اهل بیت تو را شاد کرد مرا شاد کرده و هر که آنها را به خشم آورد من را به خشم آورده و این روایت وظیفه ما نسبت به خانواده شهدا را مشخص کرده است.

وی با تأکید بر اینکه شهدا سرمایه‌های انقلاب هستند و هیچ چیزی با آنها قابل مقایسه نیست، خاطرنشان کرد: شهادت جز به اذن خداوند محقق نمی‌شود.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه باید از شهدا مدد گرفت، بیان کرد: رزمندگانی که در هر موقع فعالیت دارند باید از شهدایی که در برابر شیطان بزرگ شهید شدند مدد بگیرند و همانند شهدا با ایستادگی در برابر شیطان بزرگ ثابت کنند که آنها نه قدرت دارند و نه اصالت.

فدوی با اشاره به اینکه از گذشته تاکنون دشمنان انقلاب به برکت امام، رهبر و شهدا خار و ذلیل شدند، تصریح کرد: اینها چیزی نیست که تنها در تاریخ مشاهده شود بلکه تمام این موارد به ویژه از زمان انقلاب تاکنون اتفاق افتاده است.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا قابل مقایسه با ایران اسلامی نیست، عنوان کرد: آمریکا و تمام مستکبران پیشین و کنونی هیچکدام از داشته‌های ما را ندارند. شاید آنها از لحاظ مادیات بالاترند اما داشته‌های ایران اسلامی در جبهه حقانیت به هیچ عنوان در آمریکا قابل مشاهده نیست.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با اشاره به اینکه همگان بر این باوریم که وعده خداوند حق است و شیطان بزرگ در مقابل جبهه حق قرار دارد، بیان کرد: 37 سال است که این روال برقرار است و هنوز این روند ادامه دارد.

فدوی با بیان اینکه دشمنان ایران اسلامی در این 37 نتوانستند کاری کنند و از بسیاری از جهات با کشورمان قابل مقایسه نیستند، گفت: ما نیز در جاهایی که مشکل داریم طبق روال انقلاب عمل نمی‌کنیم بلکه طبق روال آمریکا عمل می‌کنیم.

وی تصریح کرد: در کشور ما نباید بیکاری وجود داشته باشد اما با توجه به اینکه طبق سیستم آمریکایی که از زمان قبل از انقلاب در کشور ایجاد شده بود و طبق این روند ادامه یافت بیکاری در کشورمان از بین نرفته است.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با تأکید بر اینکه قدرت و توان مردم هیچ کجای دنیا قابل مقایسه نیست، اظهار داشت: امور نظامی که سخت‌ترین و مشکل‌ترین کارهاست و حتی در مواردی باید از جان گذشت مردم ما با موفقیت و سربلندی از عهده انجام آن برآمدند.

فدوی افزود: در بسیاری از موضوعات کوچک تا بزرگ کشور مانند ورزش، معیشت و غیره وضعیت کنونی در شأن و اندازه مردم ما نیست، خاطرنشان کرد: دلیل ان عمل نکردن طبق وعده خداست چرا که در وضعیت کنونی که تمامی کشورها نوکر ذلت‌بار آمریکا هستند ایران اسلامی به تنهایی با قدرتی که منشأ آن خون شهداست به طور مستقل برای پیشرفت خود تلاش دارد.

وی گفت: بیش از 1.5 سال است که هر کدام از کشورهایی که برای استقلال خود تلاش دارند مورد تهاجم کشورهای خشن منطقه قرار گرفته‌اند و پشت تمامی آنها استکبار قرار دارد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه با بیان اینکه عزت برای کسانی است که انقلابی فکر می‌کنند، تصریح کرد: شنبه همین هفته رزمندگانی که مانند رزمندگان انقلاب اسلامی ایران فکر می‌کردند ناو دشمن را از بین بردند و عزت به مردم یمن رسید.

فدوی با بیان اینکه 6 سال است در سوریه همین روال برقرار است در عراق، لبنان و فلسطین نیز همین روال برقرار است، افزود: تمام اقداماتی که علیه آنان انجام شده علیه اصل اسلام بوده است و استکبار جهانی وقتی نمی‌تواند از پس کسانی که منتسب به انقلابند در بیاید بدون شک نمی‌تواند از پس اصل انقلاب بر بیاید.

وی با تأکید بر اینکه آمریکا به اطمینان رسیده که هیچ‌گاه به الزاماتی علیه انقلاب ایران نمی‌رسد، خاطرنشان کرد: نقطه عطف انقلاب اسلامی وجود امام و رهبر و ولی است چرا که کسانی که امام دارند راه، کلام و نظر جدا ندارند و پشت سر امام حرکت می‌کنند و باید از این نقطه عطف مراقبت کرد.

فرمانده نیروی دریایی سپاه تأکید کرد: کسانی که از این نقطه عطف برخوردارند اگر از آن مراقبت کنند امکان ندارد صدمه‌ای به این کشور وارد شود و این وعده امام راحل است که این انقلاب را به صاحب اصلی آن تحویل می‌دهیم.

فدوی با بیان اینکه وعده خدا حق است اما وعده‌ها شرط دارد که باید شرایط آن انجام شود، عنوان کرد: در دیماه سال گذشته در پی مذاکرات مربوط به برجام با اتفاقی که در منطقه در حساس‌ترین زمان افتاد طرف مقابل خباثت به خرج داد و اتفاقی افتاد که همه چیز آنها را بر باد دارد و عزت را به انقلاب اسلامی داد.

وی با بیان اینکه 30 تا 40 سال آینده که اسناد این انتصاب منتشر شود آن زمان می‌بینیم که اینها به چه خفتی افتاده‌اند و تأکید کرد: این روند همیشه ادامه داشته و ایران اسلامی تاکنون بارها نتایجی اینچنین گرفته است.


منبع:تسنیم

مطالب مرتبط
برچسب ها: عصرفارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار