t_page
کد خبر: ۸۲۲۲
تاریخ انتشار: ۲۹ آبان ۱۳۹۵ - ۱۷:۱۲
در حالی که بسیاری از کلان شهر های کشور با آلودگی هوا دست و پنجه نرم می کنند در شیراز هوا پاک و سالم است.
به گزارش عصرفارس، مشکل آلودگی هوا مشکلی جهانی است که بسیاری از کلان‌شهرها به خصوص در کشورهای در حال توسعه مانند هند و چین که رشد سریع صنعتی در شهرهایشان دارند با آن دست و پنجه نرم می کنند؛ بنابراین مشکل آلودگی هوا در بیشتر نقاط دنیا وجود دارد اما آیا مسئولان آن کشور ها نیز برای حل این معضل وارونگی هوا، بنزین و دیگران را مقصر اعلام می کنند یا به فکر چاره‌ی اساسی می افتند؟

به گفته سازمان جهانی بهداشت رابطه‌ای نزدیک و کمی میان قرار گرفتن در غلظت‌های بالای ذرات ریز معلق آلاینده و افزایش مرگ‌ومیر یا عوارض چه به صورت روزانه و چه در طول زمان وجود دارد.

این ذرات معلق از انواع مواد آلاینده مانند اسیدها، مواد شیمیایی آلی مانند بنزن، فلزات سنگین مانند سرب و ذرات گردو غبار تشکیل شده‌اند.

این نوع مواد آلاینده حتی در هنگامی‌که در غلظت‌های بسیار پایین باشند بر سلامت انسان‌ها تأثیر می‌گذارند و آستانه‌ای برای آنها وجود ندارد که با رسیدن به پایین‌تر از آن آسیبی به سلامت وارد نشود.

در کشور ما برخی از کلان شهر ها مانند تهران و کرج هم آلودگی ها وضعیت نا مساعدی برای شهروندان این شهرها رقم زده است. در پی این وضعیت مهدکودک ها و مدارس ابتدایی تعطیل شده اند و بسیار گوش زد می شود که سالخوردگان هم از خانه بیرون نروند و مردم در بیرون از خانه حتما از ماسک استفاده کنند.

شیراز پاکترین کلان شهر ایران/ مسافران به شیراز سفر کنند

در میان این حیا هوی آلودگی هوا در کلان شهر های کشور اما شیراز هوایی متفاوت دارد

افزایش بیش از حد استاندارد منو اکسید کربن، اکسید گوگرد، اکسید نیتروژن و ذرات معلق در هوا شاخص ها و معیارهای آلودگی هوا است که خوشبختانه در شیراز این شاخص ها به حداقل رسیده اند.
 می طلبد  مسافران راه خود را به سمت شیراز کج کنند و از هوای بی نظیر این فصل شیراز استشمام کنند و آرزو خواهند کرد که کاش می شد این هوا را همراه خود برد.

با وجود چنین هوای تمیزی در شیراز و دمای مناسب شهرمان در فصل سرد سال و با نزدیک شدن به تعطیلات میلادی باید سازمان میراث فرهنگی و مسئولان مرتبط  هم با سهل کردن ورود گردشگران خارجی به شیراز مقدمه حضور آنان را فراهم کنند.
باید تمهیداتی اندیشید که سومین حرم اهل بیت با وجود جاذبه های گردشگری بسیار مانند باغ ها و آثار تاریخی مهم، مبادا مانند سال های گذشته حضور توریستها در زمستان به حداقل خود برسد. شهری که طبیعتش در هر فصل نقاشی منحصر به فرد به قلم خدای یگانه است.
شیراز پاکترین کلان شهر ایران/ مسافران به شیراز سفر کنندشیراز پاکترین کلان شهر ایران/ مسافران به شیراز سفر کنند
شیراز پاکترین کلان شهر ایران/ مسافران به شیراز سفر کنندشیراز پاکترین کلان شهر ایران/ مسافران به شیراز سفر کنند

منبع:شیرازه
مطالب مرتبط
برچسب ها: عصرفارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار