t_page
کد خبر: ۸۲۹۱
تاریخ انتشار: ۲۰ آذر ۱۳۹۵ - ۱۰:۴۴
رئیس اداره منابع طبیعی پاسارگاد گفت: طرح جنگلانه در راستای طرح مشارکتی کاشت بذر در جنگل‌های ایران و با هدف احیا و ترمیم رویشگاه‌های جنگلی و مرتعی، همزمان با سراسر کشور درسطح 35 هکتار از جنگل های این شهرستان اجرا شد.

به گزارش عصر فارس، حسن خسروانیان در جمع خبرنگاران افزود: جنگلانه یک طرح مشارکتی خودجوش و مردمی است که با توجه به خشکیدگی وسیع رویشگاه ‌های جنگلی و مرتعی کشور به دلیل اقدامات مخرب انسانی، صنعتی، چرای دام، سرشاخه زنی، تغییر اقلیم، خشکسالی و غیره ایجاد شده است.

وی با تاکید بر اینکه اگر توجه جدی به حفظ محیط زیست نداشته باشیم در آینده خسارات جبران ناپذیری ایجاد می ‌شود، تصریح کرد: حضور در عرصه حفاظت از جنگل‌ ها و مراتع وظیفه آحاد مختلف جامعه است.

رئیس اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد یادآور شد: کاشت نهال وبذر درمناطق مختلف، طی یکی دو سال گذشته، روز 19آذر به طور همزمان در سراسر کشور برگزار می ‌شود.

خسروانیان تاکید کرد: جنگلانه نه شعاری نمادین و نه حرکتی متعلق به گروهی خاص است بلکه یک طرح ملی برای آبادانی و توسعه فضای سبز و شاداب در همه نقاط ایران است.

وی ادامه داد: کاشت هر بذرو نهالی در جای جای میهن اسلامی نوید بخش سرسبزی و طراوت فردای سرزمین مان است و شادابی و پاکی را به ارمغان می آورد.

رئیس اداره منابع طبیعی پاسارگاد خاطرنشان کرد: طرح جنگلانه در این شهرستان با همکاری و مشارکت داوطلبانه اهالی روستاهای سر پنیران، کتوری، مبارک آباد و گمبکان، مرتعداران، گروه هایمردم نهاد، بسیج ناحیه پاسارگاد، پایگاه های مقاومت بسیج شهرک وحدت و عاشقان طبیعت و با همکاری و هماهنگی نیرو های خدوم اداره منابع طبیعی و آبخیزداری شهرستان پاسارگاد اجرا شد.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار