t_page
کد خبر: ۸۳۴۴
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۲۲:۵۰
گزارش «عصر فارس» از یک‌صد و نود و پنجمین جلسه علنی شورای شهر شیراز؛
شهردار شیراز در جلسه این هفته شورا گفت: برای حمایت از والیبال، بسکتبال و تنیس که نتایج بهتری کسب می‌کنند، اعلام آمادگی می‌کنیم و هرکدام شورا تشخیص دهد را تا لیگ برتر حمایت خواهیم کرد.
به گزارش عصر فارس، محمد حق نگر در یک‌صد و نود و پنجمین جلسه علنی شورای شهر شیراز اظهار کرد: عصر امروز در سخنان پیش از دستور خود در صحن علنی شورا با تشریح عملکرد شهرداری در سال اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل بیان کرد: تنها 84 روز دیگر به پایان سال 95 سال «اقتصاد مقاومتی، اقدام و عمل» باقی‌مانده و شعار سال 95 حاکی از آن بود که  تولید کار و ثروت و ایجاد اشتغال را باید به‌عنوان یک وظیفه دینی همه انجام می‌دادیم.

وی افزود: شهرداری توانسته است در این برهه رکود پروژه‌هایش را زنده نگه دارد و کارهای عمرانی به قوت در دست  اجرا  است که نمونه‌‌ای بارز از اقدام و عمل است که جای تقدیر دارد.

عضو شورای شهر شیراز بیان داشت: توسعه گردشگری و زیارت در شهر شیراز، مرمت خانه‌های میراثی و ساخت درمانگاه‌های مدرن و مجهز و مطب تنها چند نمونه از موارد درآمدزایی و اشتغال آفرینی است.

به گفته حق نگر، چهارمین راه برای توسعه اشتغال در شهر شیراز، تولید محصولات گیاهی و دامی ارگانیک است که شهرداری شیراز می‌تواند با اختصاص چهار سایت بزرگ در چهار نقطه خارج از حریم شهر شیراز، زمینه را برای تولید محصولات گیاهی و دامی ارگانیک فراهم آورد که بازار آن نیز از طریق سازمان میدان‌ها و مشاغل مهیا می‌شود.

محمدرضا هاجری، رئیس کمیسیون فرهنگی شورای شهر شیراز در جلسه این هفته شورای با اشاره به برگزاری جشنواره بهارنارنج گفت: جشنواره بهارنارنج در باغ دلگشای شیراز به‌عنوان یکی از باغ‌های بزرگ درختان نارنج شیراز برگزار می‌شود که تأثیر به سزایی در رونق گردشگری و شورونشاط شهروندان دارد.

علیرضا پاک‌فطرت، شهردار شیراز نیز در این جلسه در جریان تصویب کمک مالی به گروه فجر شهید سپاسی بیان کرد: ما کمتر از شهرداری‌های دیگر در بحث ورزش هزینه نکردیم و حتی در بحث احداث زیرساخت‌هایی ورود کردیم که در ظاهر وظیفه دستگاه‌های دیگر بوده است.

وی افزود: ما با پرداخت‌های موردی به این هیئت و آن هیئت هم مخالف بودیم چون مشخص نمی‌شود هزینه‌بردار به‌دقت و هدفمند باشد یا خیر و حتی در بحث هدیه به قهرمانان کشتی به آن شیوه هم مخالفت کردیم اما با اصرار یکی از اعضای شورا این کار انجام شد.

شهردار شیراز تصریح کرد: وظیفه شهرداری حمایت از ورزش همگانی است و ما نمی‌توانیم بخش بزرگی از پول شهر را هزینه تیم‌هایی کنیم؛ درحالی‌که از بازگشت این هزینه اطمینان نداریم و از آن‌سو با عدم نشاط و اعتیاد در سطح شهر درگیر هستیم.

وی گفت: به نظر ما با پول نمی‌توان در ورزش قهرمانی خرید اما موافق تیم‌داری هستیم اما فوتبال در حد توان مالی ما نیست و برای حمایت از والیبال، بسکتبال و تنیس که نتایج بهتری نیز کسب می‌کنند اعلام آمادگی می‌کنیم و هرکدام شورا تشخیص دهد را تا لیگ برتر حمایت خواهیم کرد.

بنابراین گزارش، از محل ماده 17، 30 میلیون تومان در اختیار کادر فنی تیم فجر شهید سپاسی و همچنین به ازای هر برد تیم فجر شهید سپاسی، در بازی‌های باقیمانده این تیم، مبلغ 15 میلیون تومان در اختیار کادر فنی این تیم قرار گیرد.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار