t_page
کد خبر: ۸۳۴۶
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۲۸
با پیگیری و همکاری مراجع قضایی قیروکارزین، حکم رفع تصرف حدود 42 هکتار از اراضی پایین تراز از خط تراز حداکثر آبگیری سد، حریم دریاچه و منابع ملی مجاور مخزن سدسلمان فارسی صادر شد.

به گزارش عصر فارس، محمدرضا خاندشتی با اعلام این خبر در خصوص عملیات رفع تصرف مخزن و حریم دریاچه سد سلمان گفت: با تأیید حکم صادره در دادگاه تجدید نظر استان به دلیل گستردگی اراضی تصرف شده در این منطقه، موضوع در شورای تأمین شهرستان مطرح شد و تصمیم لازم مبنی بر اجرای حکم اتخاذ گردید. بر این اساس با حضور نمایندگان فرماندار، دادستان و نیروی انتظامی و با تأمین تجهیزات مورد نیاز از طریق این شرکت، حکم صادره اجرا گردید.

مدیر دفتر حفاظت و مهندسي رودخانه‌ها و سواحل آب منطقه‌ای فارس افزود: عده‌ای اقدام به تصرف بخشی از اراضی مخزن و حریم سد سلمان فارسی در محدوده روستای مدخون از توابع شهرستان قیروکارزین نموده بودند و با بی توجهی به تذکرات و اخطاریه‌های این شرکت، با کاشت درخت در اراضی و حفر چاه غیر مجاز و برداشت از منابع آب سد اقدام می‌نمودند که با حکم صادره بیش از 7 هکتار باغ قلع و قمع گردید؛ در حدود 13 هکتار از اراضی تصرفی درون مخزن سد و 22 هکتار باغ در محدوده منابع ملی مجاور دریاچه سد نیز رفع تصرف شد.

وی در پایان با اشاره به تعامل و همکاری خوب مسئولین شهرستان از جمله فرماندار، دادستان، نیروی انتظامی، تلاش آنان در رفع تصرف از اراضی مذکور را قابل تقدیر دانست.

سد سلمان فارسی به عنوان منبع اصلی تأمین آب شرب شهرها و روستاهای جنوبی استان، نقش حیاتی در تأمین آب شرب منطقه به ویژه در شرایط خشکسالی سالهای اخیر داشته و تصرف اراضی و ایجاد باغ منجر به برداشت غیرمجاز از مخزن سد و ایجاد آلودگی در منابع آب می‌گردد.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار