t_page
کد خبر: ۸۳۵۲
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۰۸:۱۵
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز خبر داد:
رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز گفت: برنامه پزشک در تمام روستاهای کشور، در حال اجرا است و تصمیم دولت برای اجرای آن در شهرهای کمتر از یکصد هزار جمعیت تا پایان سال 95 است.
به گزارش عصر فارس، محمدهادی ایمانیه در جمع خبرنگاران گفت: برنامه پزشک در تمام روستاهای کشور، در حال اجرا است و تصمیم دولت برای اجرای آن در شهرهای کمتر از یکصد هزار جمعیت تا پایان سال 95 است.

وی گفت: به زودی دفترچه های مردم استان فارس، با چاپ نام پزشک خانواده بر روی برگ بیمه صادر می شود که دیگر لازم نیست، افراد تحت پوشش برای مهر پزشک خانواده، به پزشک خود، مراجعه کنند.

رئیس دانشگاه علوم پزشکی شیراز افزود: در این طرح 1250 پزشک متخصص و فوق تخصص در استان فارس از مجموع 1700 پزشک در فارس مشارکت دارند.

ایمانیه گفت: راه اندازی نرم افزار سیب و ایجاد بسته های 6 گانه سلامت برای کودکان، نوجوانان، جوانان، میانسالان، سالمندان و مادران باردار در استان فارس، با قدرت بیشتری در حال اجرا است که این خدمت به واسطه برنامه پزشک خانواده فراهم شده است.

وی بیان کرد: در این نرم افزار، اطلاعات بهداشتی افراد تحت پوشش، در نرم افزار سیب از سوی پزشکان خانواده و مراقبان سلامت، تکمیل و امکان شناسایی مبتلایان به دیابت و فشارخون فراهم می شود.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار