t_page
کد خبر: ۸۳۵۳
تاریخ انتشار: ۰۱ دی ۱۳۹۵ - ۱۰:۰۸
مدیرعامل آبفای روستایی فارس:
مدیرعامل آبفای روستایی فارس گفت: 656 روستا با یک هزار نفر جمعیت در استان فارس وجود دارد که آبرسانی به آنها با تانکر آبرسان انجام می‌شود و برای رفع مشکل این تعداد روستای بیش از 8500 میلیارد ريال اعتبار نیاز است.
به گزارش عصر فارس، علی بوستانی در جمع خبرنگاران بیان داشت: در مجموع 4200 روستا با یک میلیون و 475 هزار جمعیت در فارس وجود دارد که 656 روستا با یک هزار نفر جمعیت در استان فارس وجود دارد که آبرسانی به آنها با تانکر آبرسان انجام می‌شود و برای رفع مشکل این تعداد روستای بیش از 8500 میلیارد ريال اعتبار نیاز است.

به گفته وی، طی سه گذشته بیش از 443 روستا و معادل 313 هزار نفر در دولت یازدهم از نعمت آب شرب بهره مند شده‌اند که از محل اعتبارات صندوق توسعه ملی 352 روستا با 245 هزار نفرجمعیت تا شش ماه آینده از نعمت آب شرب سالم بهره مند می‌شوند.

مدیرعامل آبفای روستایی فارس با بیان اینکه قیمت تمام‌شده هر مترمکعب آب شرب 11 هزار ريال است، افزود: هر مترمکعب آب شرب به قیمت 2500 تا سه هزار ريال بفروش می‌رسد و سرانه متوسط مصرف هر مشترک در ماه 25 مترمکعب است.

وی بیان کرد: 950 حلقه چاه برای تأمین آب برخی مناطق در فارس وجود دارد که عمق برخی چاه‌ها به 500 متر رسیده است.

بوستانی گفت: مرودشت، داراب و استهبان دارای بیشترین فرو چاله هستند که با توجه به حجم زیاد مصرف آب برای کشاورزی باید شرایط کشت بهبود یابد.

مطالب مرتبط
برچسب ها: آب ، بحران آب ، کشاورزی
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار