t_page
کد خبر: ۸۳۵۷
تاریخ انتشار: ۱۳ دی ۱۳۹۵ - ۱۳:۰۹
دبیر مرجع ملی كنوانسیون حقوق كودك:
دبیر مرجع ملی كنوانسیون حقوق كودك گفت: كودكان خود توان دفاع از خود را ندارند، پس رعایت منافع ملی كودك در تمام تصمیمات اتخاذ شده باید در نظر گرفته شود و باید مصلحت كودك در تمام دیدگاه‌ها و برنامه‌ها مورد توجه باشد.

به گزارش عصر فارس، مظفر الوندی در پنجمین كارگروه خانواده استان فارس با بیان اینکه حق تفریح و آموزش كودكان جز حقوق اصلی و جدانشدنی كودك است، گفت: اگر كودكی به هر دلیلی از تحصیل محروم شود باید پیگیری كرد تا این كودك به مدرسه برود.

وی با تصریح بر این موضوع که كودكان خود توان دفاع از خود را ندارند، افزود: رعایت منافع ملی كودك در تمام تصمیمات اتخاذ شده باید در نظر گرفته شود و باید مصلحت كودك در تمام دیدگاه‌ها و برنامه‌ها مورد توجه باشد.

معاون وزیر دادگستری تصریح کرد: طبق سند چشم انداز حفظ حقوق انسان‌ها و بهره مندی از امنیت اجتماعی و قضایی باید تبلور یابد.

الوندی گفت: مفاد كنوانسیون حقوق كودك یك مفهموم جهانی دارد وهر پنج سال باید گزارشی از وضع كودكان در ایران به سازمان ملل متحد ارائه شود.

به گفته وی، در كشور 16 وزارتخانه و سازمان عضو شورای حقوق كودك هستند و در استان‌ها هم این مهم وظیفه كارگروه خانواده است که آنچه در حوزه كودك حرف اول را می زند پول و بودجه نیست بلكه حرف اول را فكر باز می زند.

وی تاكید کرد: نباید تبعیض جنسیتی برای آموزش كودك وجود داشته باشد و باید مسائل استانی احصا شوند تا بتوان مستمر حرکت کرد.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار