t_page
کد خبر: ۸۴۷
تاریخ انتشار: ۲۴ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۱۰:۱۲
حماسه در لغت به معنی دلیری و شجاعت است . قهرمان حماسه ، شخصی است رستم صفت که از جان و مال گذشته ، در راه تحقق اهداف والای خویش به سرعت در حرکت و تکاپو است و از خصوصیاتی فوق طبیعی برخوردار است از همین رو شعر حماسی را روایتی می دانند با مضمون قهرمانی و سبکی فاخر که در آن حوادثی خارق العاده اتفاق میافتد .

به گزارش عصر فارس ، فضای حماسه بسیار وسیع است و نوعاً جنبه فردی ندارد بلکه اغلب حماسه ها جنبه ملی ، قومی و اجتماعی دارد حتی گاه صحنه حماسه ، نه تنها فضای یک کشور بلکه فضای سیاسی کل جهان را تحت تأثیر خود قرار می دهد .

عرصه حماسه بسیار مهمتر و حیاتی تر است از عرصه جهاد یا دفاع و مقاومت ، لذا اهمیت حماسه سیاسی و اقتصادی به مراتب بالاتر است از جهاد اقتصادی و اقتصاد مقاومتی ، از این روست که رهبر فرزانه انقلاب با بینش عمیق و نگاه حکیمانه خود و با نامگذاری سال ۹۲ به « سال حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی » بر اهمیت و ضرورت توجه و نیز اهتمام مضاعف همه ما در این زمینه و همچنین تلاش و کوشش مستمر برای خنثی کردن توطئه دشمنان تاکید داشتند .

سال حماسه سیاسی یعنی حضور باشکوه مردم در حمایت از نظام مقدس اسلامی در صحنه‌های مختلف اجتماعی و با صلابت بیشتری نسبت به گذشته ، لذا مردم در این سال باید با اقدام سیاسی هدفمند ، موجبات شگفتی جهانیان را فراهم آورند و در واقع حماسه سیاسی و اقتصادی یعنی حضور مردم در مسیر اصلی انقلاب و پشتیبانی از خط مشی‌های تعیین شده از طرف مقام معظم رهبری و تحکیم مواضع نظام در مقابل سلطه جهانی .

تبلور این حماسه در انتخابات ریاست جمهوری خواهد بود اگر انتخابات پیش رو به خوبی انجام گیرد و رییس‌جمهوری انتخاب شود که به فرموده مقام معظم رهبری ویژگی‌های مثبت قبلی‌ها را داشته باشد و از تجربه آنها درس بگیرد و ویژگی‌های منفی‌شان را کنار گذارد، نتیجه انتخابات می‌تواند حماسه‌یی بزرگ باشد که آفریننده‌ی آن ملت ایران هستند.

شعار «حماسه اقتصادی» نیز در امتداد شعار سالهای گذشته(جهاد اقتصادی ،حمایت از تولید ملی ، کار و سرمایه ایرانی و اقتصاد مقاومتی)است حماسه اقتصادی یعنی تاکید بیشتری بر همان اصلاح الگوی مصرف و تاکید بر استفاده از تولیدات ملی ، کیفیت بخشیدن به آنها و استفاده از کار و سرمایه ایرانی به صورت حماسی همان گونه که در غنی سازی اورانیوم ، فنآوری نانو ، ارسال ماهواره به فضا و نیز در بسیاری از صنایع نظامی ، کشاورزی و در بخش صنعت به خودکفایی رسیده‌ایم.

هر جامعه‌ای که بتواند کالا و خدمات مورد نیاز خود را تامین کند استقلال به دست می‌آورد و به نظر می‌رسد حماسه سیاسی و اقتصادی یعنی استقلال سیاسی و اقتصادی ، ایندو از هم تفکیک ناپذیرند و باید توأم باشند و استقلال سیاسی هرملتی زمانی کامل می‌شود که بتواند استقلال اقتصادی خود را به دست بیاورد.

اکنون جمهوری اسلامی با توطئه‌های مختلف در منطقه و خارج از آن مواجه است ، یعنی از یک طرف غربی‌ها و از طرفی نیز مرتجعین شیخ نشین عرب در منطقه و نیز جریانات دست نشانده غربی که در سوریه فعال شده‌اند علیه نظام مقدس جمهوری اسلامی ایران ایستاده‌اند و یا در لبنان و فلسطین و عراق یک حرکت سیاسی گسترده‌ای به وسیله استکبار جهانی طراحی شده است.

با این شرایط در سال ۹۲ باید با برنامه ریزی در فاز سیاسی چنان عمل کنیم که دشمن را برای همیشه مایوس کنیم، همانطور که در گذشته این اتفاقات مکرر افتاد لذا با توجه به نامگذاری امسال ، صحنه بروز و ظهور حرکت ملی و مردمی دور یازدهم انتخابات ریاست جمهوری است.

نشاط موجود در این مهم و انتخاب اصلح ، سبب افزایش قدرت سیاسی کشور است چرا که این گزینه‌ها هم قدرت ما را افزایش داده و هم حرکت سیاسی ما را تقویت می‌کند ، از سوی دیگر دشمن را نیز مأیوس ‌می‌کند .

پس همه ما باید بکوشیم که به شعار "حماسه سیاسی و حماسه اقتصادی” به فرموده مقام معظم رهبری جامه عمل  بپوشانیم چرا که اگر مثل سالیان گذشته ، بخواهیم این شعار را نیز در حد سخنوری و بولتن و بیلبرد خلاصه کنیم ، به نوایی نخواهیم رسید.

در پایان از مخاطبین گرامی انتظار می رود که برداشت شخصی و تعریف خویش در خصوص "حماسه سیاسی و اقتصادی” را برای ما ارسال نموده و تحلیل خود را جهت استفاده همگان بیان نمایند .

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار