t_page
کد خبر: ۸۷۰۵
تاریخ انتشار: ۱۸ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۱۲
کتاب «انتظار فرج امام زمان(عج)» در برگیرنده مجموعه بیانات مقام معظم رهبری درباره مسأله مهدویت است، مسأله‌ای که اصلی‌ترین و اساسی‌ترین اصل زندگی ما انسان‌هاست.
به گزارش عصر فارس،‌ فراتر رفتـن از اخبـار و هیاهوهـای رسـانه‌ای روزمـره و داشـتن برنامـه و سـیر مطالعـات دینـی و اجتماعـی از جملـه توصیه‌هـا و تأکیـدات همیشـگی رهبـر معظـم انقـلاب اسلـامی در طـول سـالیان متمـادی بـوده اسـت. از جملـه عرصه‌هایـی کـه می توانـد در مسـیر مطالعـات اسـلامی افـراد گوناگـون بـه خصـوص فعالان فرهنگـی ـ اجتماعـی و ... مـورد توجـه و اسـتفاده قرار گیـرد، اندیشـه‌های مقـام معظم رهبری است.

در عصر ما رهبر معظم انقلاب اسلامی پیوسته در مناسبات مختلف با نوع نگاه و بصیرت نافذشان بارها و بارها به مناسبات مختلف به بیان مسائل و عبرت‌هایی از ماجراهای اهل‌بیت(ع) و به ویژه مسأله مهدویت پرداختند، امروزه پس از گذشت سال‌ها از آن طرح بحث‌ها، وقتی کمی دقیق می‎شویم، قدر و بصیرت چنین افرادی برایمان بیش از پیش نمایان می‌شود و لزوم به‌کارگیری آنها را در جامعه به‌ وضوح حس می‎کنیم.

کتاب «انتظار فرج امام زمان(عج)» شامل مجموعه بیانات و تحلیل‌های مقام معظم رهبری درباره مسأله مهدویت در 116 صفحه است که می‌تواند پاسخگوی بسیاری از مسائل  و شبهات مرتبط با انقلاب اسلامی، نظریه انتظار و عقاید شیعه نسبت به امام زمان(عج) باشد.

«ساختن زندگی امروز در جهت حکومت امام زمان(عج)، مبارزه با استکبار تلاشی برای حاکمیت اسلام، انتظار فرج یعنی حرکت در جهت قسط و عدل، عقیده درست به امام زمان(عج) عامل تسلیم نشدن مردم، ایجاد ناامنی، شیوه استعمار برای مبارزه با عقیده انتظار، ارتباط خاص بسیجیان با امام زمان(عج)، رسیدن به تمدن نوین اسلامی، مقدمه ظهور حضرت بقیةالله(عج)، درس‌های نیمه‌شعبان برای منتظران، از غدیر تا ظهور، درس‌های اعتقاد به مهدویت و انتظار موعود، نگاه صحیح به مهدویت و تأثیر آن در عرصه اجتماع، نقش علما در زمینه‌سازی ظهور از جمله سرفصل‌های این کتاب به شمار می‌رود.

در ذیل هر یک از سرفصل‌های فوق، مباحثی همچون ملازمت انتظار واقعی با اطمینان و اعتماد به آینده، صدور انقلاب عامل تکثیر امید در ملت‌ها، عدالت مهم‌ترین بنای جامعه مهدوی، اهمیت و ارزش مسأله انتظار در تشیع، مفهوم‌شناسی مسأله انتظار، اولین قدم برای ظهور، آماده کردن زمینه ظهور با حاکمیت قرآن و اسلام و ... مورد بررسی و تحلیل گرفته است.

در ادامه فرازهایی از کتاب «انتظار فرج امام زمان (عج)» منتشر می‌شود:

رسیدن به تمدّن اسلامی، خط کلّی نظام اسلامی

این تمدن مثل همه‌ تمدن‌های دیگر رشد خواهد کرد؛ مثل خورشیدی که به تدریج بالا می‌آید و به وسط آسمان می‌رسد، اشعه و انوار خود را به نقاط مختلف دنیا خواهد تابانید. بنابراین، این نظام اسلامی، نظامی است که یک خطِ حرکت معقول و منطقی برای خود تصویر کرده است. این سیْری نیست که بتواند متوقف شود.

از آغاز انقلاب اسلامی این حرکت به وجود آمد؛ این برق در این نقطه از عالم درخشید؛ چشم‌هایی را خیره کرد؛ بعد هم این توفیق را پیدا کرد که نظام اسلامی را به وجود بیاورد؛ این نظام اسلامی هم حرکتی را آغاز کرده است و پیش می‌رود. این خط اگر با جدیت، با پشتکار، با شناخت آنچه که لازم است، با عمل به آنچه که وظیفه است، ادامه پیدا کند، سرنوشت حتمی عبارت است از اینکه تمدّن اسلامی یک بار دیگر بر مجموعه‌ عظیمی از دنیا پرتوِ خود را بگستراند.

تشکیل تمدن اسلامی به صورت کامل در دوران ظهور

بعضی کسان خیال می‌کنند دوران ظهور حضرت بقیةالله، آخرِ دنیاست! من عرض می‌کنم دوران ظهور حضرت بقیةالله، اوّلِ دنیاست؛ اولِ شروع حرکت انسان در صراط مستقیم الهی است؛ با مانع کمتر یا بدون مانع؛ با سرعت بیشتر؛ با فراهم بودن همه‌ امکانات برای این حرکت. خطّی که نظام اسلامی ترسیم می‌کند، خطّ رسیدن به تمدن اسلامی است.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار