t_page
کد خبر: ۸۷۰۹
تاریخ انتشار: ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۶
تاکید رؤسای سازمان تبلیغات و حوزه هنری استان فارس در نشست مشترک دو دستگاه؛
نشست مشترک رؤسا، معاونین و کارشناسان سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس در سالن سرو حوزه هنری فارس برگزار شد.

به گزارش عصر فارس، نشست مشترک رؤسا، معاونین و کارشناسان سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری انقلاب اسلامی استان فارس در سالن سرو حوزه هنری فارس برگزار شد.

در این نشست حجت الاسلام والمسلمین محرابی مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس اظهار داشت: ما دو مجموعه مجزا نیستیم و از یک خانواده ایم و توان کارشناسی دو مجموعه آنقدر بالاست که می توان انتظار داشت تصمیمات اساسی فرهنگ استان را این جمع بگیرند.

*محرابی: نقش هنر در تبلیغ دین ارزنده است

حجت الاسلام والمسلمین محرابی گفت: وظیفه ما تبلیغ دین و ارزش های اسلامی است و در این راه هنر می تواند نقش ارزنده ای داشته باشد و این حوزه ی هنری است که می تواند زبان هنری رابه تبلیغ دین بیفزاید.

مدیرکل تبلیغات اسلامی فارس گفت: در مجموعه سازمان تبلیغات مسایل اجتماعی با نگاه پژوهشی مورد بررسی قرار گرفته اند که می تواند شما را در هدف گذاری فرهنگی و هنری یاری کند.

وی گفت:طرح های ارائه شده از سوی کارشناسان هر دو مجموعه موارد بسیار ارزنده ای است که ما با کلیت انها موافقیم اما نیاز است که کارشناسی لازم توسط نیروهای نخبه دو دستگاه صورت گیرد.

محرابی با اشاره به همراهی دو مجموعه در زمان حضور محمد کرم اللهی گفت: ایشان توانسته اند تحولی در مجموعه ایجاد کنند و روحیه تعامل و همراهی دارند که قابل تقدیر است

وی در پایان با اشاره به انتخابات پیش رو گفت: از همه دعوت می کنیم تا با حضور در پای صندوق های رای به شور و نشاط جامعه کمک کنند و این وطیفه را به نحو احسن انجام دهند.

*کرم اللهی: حوزه ی هنری و سازمان تبلیغات اسلامی از هم جدا نیستند!

محمد کرم اللهی رییس حوزه ی هنری انقلاب اسلامی استان فارس نیز در این نشست گفت: حوزه ی هنری و سازمان تبلیغات اسلامی پاره های یک پیکرند که باید انها را در کنار هم دید و از هم جدا ندانست و ما نیزمعتقدیم با هم افزایی توان و نیروی دو مجموعه می توان کارهای بزرگی انجام داد

وی افزود: مقام معظم رهبری بر استفاده از هنر و زبان هنر تاکید فراوانی دارند. ایشان راه ماندگاری هر اندیشه و سخنی را به قالب هنر درآمدن آن خوانده اند که همین سخن نشان دهنده اهمیت هنر است.

رییس حوزه ی هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: اگر ما بخواهیم منویات رهبری را مد نظر قرار دهیم به صورت جدی باید به بهره بردن از زبان هنر در کارمان توجه کنیم و ظرفیت موجود در دو مجموعه نشان دهنده آن است که ما می توانیم در کنار هم تحول آفرین باشیم.

وی گفت: واحدهای حوزه ی هنری نگاه عمیق و هدفمند را برای کار خویش برگزیده اند. آنان این توان را دارند که با کمک بخش های مختلف سازمان و اسلاف آن نوآوری کنند.

کرم اللهی با اشاره به نگاه تعاملی مدیرکل تبلیغات اسلامی استان گفت: خوشبختانه اداره کل تبلیغات اسلامی فارس نیز با حضور حجت الاسلام والمسلمین محرابی متحول شده و نگاه تعاملی ارزشمندی در آن وجود درد

وی توجه به برخی ظرفیت های سازمان و اسلاف ان نظیر مدارس صدرا، تبیان، دارالقرآن و... را مساله ای جدی دانست و گفت: ما جمعیت قابل توجهی را تشکیل می دهیم و در اغلب زمینه ها نیز کار حرفه ای می کنیم.

رییس حوزه ی هنری انقلاب اسلامی استان فارس گفت: درالقرآن در حوزه ی علوم قرآنی تبیان در فضای مجازی و مدارس صدرا در حوزه ی آموزش هر کدام برای خویش یک امکان بزرگ هستند و باید از این ظرفیت ها بهره ببریم و با ظرفیت های هنر، آنان را نیز به سمت تعالی ارتقا دهیم.

*تشکیل کارگروه مشترک

در ادامه این نشست حجت الاسلام والمسلمین دانش معاون فرهنگی، آموزگار معاون اداری مالی، دکتر دشتکی مسوول پژوهش،عباسی، مسوول مدارس صدرا، جعفری مسوول روابط عمومی، عاصیان مسوول امور بانوان و همتی مسوول فضای مجازی اداره کل تبلیغات اسلامی نقطه نظرات خویش را بیان کردند.

وحید فرجی، مهدی پارسایی، هاشم کرونی، سیدمهدی پوریزدانپرست، مهدیا علیزاده،اصغر گروسی، رضاخنشا، فاطمه کرم اللهی، نصرت نگهدار صابرو الهام رضیانی نیز معاونان، کارشناسان و دست اندرکاران حوزه ی هنری انقلاب اسلامی استان فارس بودند که ضمن حضور در جلسه پیشنهادهای تخصصی واحدهای هنری را نیز تشریح کردند.

بر این اساس مقرر شدپیشنهادات مصوب شده در شورای اندیشه ورزی به منظور هم افزایی توانها با حضور فرجی، پارسایی، دانش و آموزگار مورد بحث و بررسی قرارگرفته و عملیاتی شوند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار