t_page
کد خبر: ۸۷۱۶
تاریخ انتشار: ۱۵ ارديبهشت ۱۳۹۶ - ۱۵:۴۴
در کارگروه اقتصادی بسیج اساتید فارس مطرح شد؛
کارگروه اقتصادی بسیج اساتید فارس با محوریت بررسی موانع اشتغال در راستای شعار اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

به گزارش عصر فارس، کارگروه اقتصادی بسیج اساتید فارس با محوریت بررسی موانع اشتغال در راستای شعار اقتصاد مقاومتی برگزار شد.

علی زیبایی، عضو هیئت‌علمی دانشگاه شیراز در این کارگروه با اشاره به ناکارآمدی قوانین در نظام کارآفرینی، مهارت ناکافی، قوانین بازدارنده و بروکراسی اداری گفت: باید ظرفیت‌ها و گلوگاه‌ها و آن مواردی که باعث اتلاف هزینه می‌شوند، شناسایی شوند.

وی با بیان اینکه در ایجاد اشتغال باید راه‌حل مسئله را بدانیم، افزود: برای پیدا کردن حلقه مفقوده صنعت و دانشگاه باید به سراغ شرکت‌های دانش‌بنیان رفت.

این استاد دانشگاه با تعریفی از اشتغال بیان کرد: اشتغال مشتق از متغیرهای وابسته‌ای است که شغل را ایجاد می‌کند.

وی با بیان اینکه نظارت بر قانون رفع موانع تولید از اصولی است که باید موردتوجه جدی قرار بگیرد، گفت: افزایش اشتغال با رفع موانع تولید امکان‌پذیر است.

زیبایی ریشه بیکاری را در بی‌رمقیتولید دانست و افزود: یکی از موانع تولید و رشد اشتغال دامپینگ است که ورود کالاهایی بی‌کیفیت و ارزان‌قیمت و احتمالاً قاچاق معاف از گمرک و تضمین پس از فروش، بازار تولیدات داخلی را تهدید می‌کند.

این عضو هیئت‌علمی دانشگاه شیراز بیان کرد: این بی‌رونقی در تولید متأثر از عوامل درون‌زا و هم برون‌زاست و ما قطعاً مشکل مدیریتی در این زمینه داریم.

وی خاطرنشان کرد: باید از راه موانع تولید، اقتصاد را مقاوم‌سازی کنیم تا بعد به اشتغال برسیم.

مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار