t_page
کد خبر: ۸۷۴۹
تاریخ انتشار: ۳۱ خرداد ۱۳۹۶ - ۰۵:۵۶
حجتی در سال 88، منتظری را "مرجع آزاده و مظلوم، مرجع زجر کشیده و ستمدیده" خوانده و با متهم کردن نظام به ظلم به منتظری، نوشته بود: "شگفتا که حکومتی با نام اول مظلوم عالم امیرمومنان علی (ع) اینگونه در حق این خانواده ظلم روا می دارد"!
عصر فارس: شواهد نشان می دهد با توجه به توافق منتخبان شورای شهر پنجم تهران برای ریاست محسن هاشمی بر این شورا، محمود حجتی وزیر جهاد کشاورزی که سابقه 8 سال وزارت در دولت اصلاحات را نیز دارد، جدی ترین گزینه برای تصدی شهرداری پایتخت است.

به گزارش صراط، تا کنون نام حجتی به صورت جسته و گریخته در میان گزینه های مطرح برای شهرداری از سوی اصلاح طلبان داخل و خارج از شورای شهر پنجم مطرح شده بود. اکنون و در حالی که اخیرا ساز و کار انتخاب شهردار تهران از سوی منتخبان شورای پنجم تعیین و نیز نام محسن هاشمی از گزینه های شهرداری کنار گذاشته شده، قرائن موجود نشان می دهد حجتی جدی ترین گزینه اصلاح طلبان به شمار می رود.

محمود حجتی، یکی از اعضای جبهه مشارکت به شمار می رود که پس از حوادث فتنه سال 88 منحل شد. با این حال، نکته قابل تامل در سوابق حجتی، ارادات ویژه وی به حسینعلی منتظری است. این موضوع به اندازه ای پررنگ است که حتی برخی فعالان رسانه ای اصلاح طلب در سال 92 با این فرض که حجتی تا پایان حصر منتظری در کنار او مانده بود، امیدوار بودند با ورود او به کابینه روحانی، زمینه رفع حصر سران فتنه نیز فراهم شود!

حجتی در دی ماه سال 88 و پس از درگذشت منتظری، در یادداشت به شرح آنچه در مراسم شام غریبان وی رخ داده بود پرداخت که برخی عبارات این یادداشت عجیب و قابل توجه است.

حجتی در نوشته مذکور، منتظری را "مرجع آزاده و مظلوم، مرجع زجر کشیده و ستمدیده" خوانده و با متهم کردن نظام به ظلم به منتظری، نوشته بود: "شگفتا که حکومتی با نام اول مظلوم عالم امیرمومنان علی (ع) اینگونه در حق این خانواده ظلم روا می دارد"!

اکنون باید پرسید آیا چنین فردی با این باورها و سوابق، گزینه مناسبی برای شهرداری تهران به شمار می‌رود؟ ابهام دیگر اینکه اصلاح‌طلبان با طرح چنین گزینه هایی برای شهرداری، چه هدفی را دنبال می‌کنند؟

مطالب مرتبط
برچسب ها: عصر فارس ، اصلاحات
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار