t_page
کد خبر: ۸۹۰
تاریخ انتشار: ۲۷ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۲:۱۲
امام جمعه شیراز:
امام جمعه شیراز گفت: نظام به سیستم نظارت و بازرسی نیاز دارد و باید دید که چگونه می‌توان کاری کرد که ارگان‌های مختلف، سازمان بازرسی را بپذیرند و قبول کنند.

به گزارش عصرفارس به نقل از روابط عمومی نهاد نماینده رهبر معظم انقلاب در استان فارس، آیت‌الله اسدالله ایمانی در جمع رؤسای مناطق سازمان بازرسی کشوری، با استناد به آیات و روایات، اظهار داشت: آنچه می‌توان از روایات و قرآن در مورد نظارت و بازرسی دریافت کرد، نشان از اهمیت آن دارد، نظیر امر به معروف و نهی از منکر، انتقاد سازنده، گروه‌های ویژه‌ای که باید فضای مناسب برای جامعه فراهم کنند و نیز سیره امیرالمومنی (ع) که تمام این‌ها کار نظارت و بازرسی را بسیار مهم و اساسی جلوه می‌دهند.

رئیس شورای فرهنگ عمومی استان فارس با تشریح کنترل و نظارت خداوند بر اعمال انسان‌ها، افزود: در زندگی شخصی خودمان نیز، مواردی نظیر نامه اعمال، کتابت اعمال، شهادت اعضا و جوارح و بالاتر از همگی ناظر بودن پروردگار بر ما است، که  این‌ نیز نشان از اهمیت نظارت و بازرسی است و اگر نباشد به‌طور یقین مشکلاتی را ایجاد می‌کند و موجب فساد و تباهی فرد و در پی آن جامعه می‌شود.

نماینده رهبر معظم انقلاب در استان فارس با اشاره به اهمیت فراوان گزارشات مردمی ابراز داشت: تلاش برای به روز رساندن بازرسی و نظارت و پیشگیری دو امر مهمی است که اگر به آن توجه نشود، موفق نمی‌شوید و باید سعی کنید که با سرعت عمل و توجه کردن به موقع، به گزارشات مردمی، کنترل آن را در دست بگیرید و نگذارید که از دست شما خارج شود.

امام جمعه شیراز با اشاره به مسئله پیشگیری تصریح کرد: مسئله پیشگیری بسیار مهم است، بسیاری از کارها و مسائلی که اتفاق افتاده اگر قبل از شروع آن پیشگیری می‌شد، به‌طور یقین فسادهای مالی بزرگ و حوادث مهم پیش نمی‌آمد.

نماینده ولی فقیه در استان فارس با اشاره به عدم علاقه برخی از افراد و یا ارگان‌ها به بازرسی گفت: بعضی از افراد و یا ارگان‌ها دوست ندارند که کسی بر آنها نظارت داشته باشد اما شما باید کار خودتان را انجام دهید، چراکه نظام به سیستم نظارت و بازرسی نیاز دارد و باید دید که چگونه می‌توان کاری کرد که  ارگان‌های مختلف، سازمان بازرسی را بپذیرند و قبول کنند.

ایمانی ادامه داد: نظارت باید باشد و آن را جدی بگیرند و باید کاری کنید که ارگان‌ها، سازمان‌ها و افراد در مقابل شما تمکین کنند چراکه حکومت زمانی موفق می‌شود که دستگاه‌های نظارتی فعال داشته باشد، همان‌گونه که در قانون اساسی ما نیز این مسئله آمده است.

نماینده ولی فقیه در فارس اضافه کرد: حضرت علی(ع) نیز در نامه‌ای که به مسئول بازار اهواز نوشته‌اند، بسیار تاکید دارند که باید نظارت و بازرسی باشد تا خلافی صورت نگیرد.

امام جمعه شیراز ابراز داشت: بازرسی مقدمه‌ای برای خوب انجام شدن کارها است و اگر به این مقدمه توجه نشود، به یقین ذی‌المقدمه نیز انجام نمی‌شود.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار