t_page
کد خبر: ۸۹۰۸
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۰:۴۹
به مناسبت روز ورود آزادگان؛
قبل از آزادی، صدام تصمیم گرفت تا اسرا را برای زیارت به کربلا و نجف ببرد. از اردوگاه ما هم عده ای از بچه ها رفتند. اما نوبت به ما نرسید. وقتی بچه ها آمدند دیدم اوضاعشان دگرگون است.

به گزارش محمدمهدی اسدزاده/ خبرنگار عصر فارس؛ دکتر سید جمال عبدالرحیم زاده گفت: یک ماه قبل از آزادی، یعنی در ٢٦ تیر ماه ٦٩، جوانی ٢٠ ساله به نام شهید محمدصابری از اهالی خمینی شهر اصفهان که از هم بندان ما بود، بر اثر فشارهای وارده ایست قلبی نمود و به شهادت رسید.

عبدالرحیم زاده افزود: این امر آنچنان بر روی اسرا تاثیر گذاشت که همه غرق در ماتم و اندوه شدند و حتی عراقی ها هم متاثر گردیند و برای اولین بار از بلندگوهای اردوگاه صوت قرآن پخش شد و در مراسمی که برای این شهید در آسایشگاه برگزار کردیم یکی از اسرا نقل کرد که شبی در خواب دیدم که این شهید به نماز ایستاده و گویا به زیارت حرم امام حسین (ع) رفته و دور او طواف می کند. از خواب پریدم و دیدم همه خوابند و او به نماز شب ایستاده است.

وی ادامه داد: قبل از آزادی، صدام تصمیم گرفت تا اسرا را برای زیارت به کربلا و نجف ببرد. از اردوگاه ما هم عده ای از بچه ها رفتند. اما نوبت به ما نرسید. وقتی بچه ها آمدند دیدم اوضاعشان دگرگون است.

آن ها نقل می کردند که اسرا از پای ماشین تا حرم را سینه خیز می رفته اند. همین امر باعث شد تا در شهرهای کربلا و نجف غوغایی به پا شود و صدام از زیارت بقیه بچه جلوگیری نماید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار