t_page
کد خبر: ۸۹۱۱
تاریخ انتشار: ۰۲ شهريور ۱۳۹۶ - ۰۱:۴۱
وی خرمای خشت را به لحاظ استفاده کمترِ سموم و دادن کود آلی ،از محصولات سالم معرفی کرد و افزود : در بخش خشت بیش از ۲۰ رقم خرما وجود دارد که کبکاب ، زاهدی، مکتیب از عمده این ارقام به شمار میاد .
به گزارش محمود نوذری/ خبرنگار عصر فارس؛ به گفته کرم اله امیر احمدی رئیس جهاد کشاورزی  خشت ، این بخش به لحاظ دارا بودن بیش از پنج هزار و پانصد هکتار نخلستان از قطب های مهم تولید خرما و رطب  در کشور محسوب می شود.

وی خرمای خشت را به لحاظ    استفاده کمترِ   سموم و دادن کود آلی   ،از محصولات سالم معرفی کرد و    افزود : در بخش خشت بیش از ۲۰ رقم  خرما وجود دارد که کبکاب  ، زاهدی،  مکتیب   از عمده این ارقام به شمار میاد .

امیر احمدی بیشتر محصول نخیلات  خشت را رطب به صورت تازه خوری عنوان کرد و   خاطر نشان کرد : علی رغم خشکسالی و کمبود آب ، پیش بینی می شود امسال بیش از سی هزار تن خرما و رطب برداشت و روانه بازار مصرف شود .

صادق فلاحی بخشدار خشت نیز حجم سرمایه گذاری  حوزه سردخانه و بسته بندی خرما و رطب را در بخش خشت ۳۰ واحد صنعتی با حجم نگه داری ۳۵ هزار تن عنوان کرد گفت : با توجه به امنیت پایدار و ایجاد زیر ساخت های لازم  ، شرایط خوبی برای سرمایه گذاری در زمینه ی  بسته بندی و صنایع تبدیلی خرما و رطب در بخش خشت وجود دارد .

وی افزود : رطب کبکاب به لحاظ مرغوبتی که دارد علاوه بر بازار های داخلی به کشور های عراق،  ترکیه ، کشورهای حوزه خلیج فارس و اروپا صادر می گردد.

برداشت خرما و رطب در بخش خشت از اوایل شهریور ماه آغاز و تا پایان مهر ماه ادامه خواهد داشت که در این فصل ،‌زمینه ی  اشتغال بیش از  چهار هزار نفر به صورت کارگران  روز مزد فراهم خواهد شد .

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار