t_page
کد خبر: ۸۹۴۷
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۴۹
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان فارس اعلام کرد: 2 نفر از اعضای کنسرسیوم و خوشه فرش دستباف این استان در مراسم انتخاب و معرفی برترین فرش های دستباف ایران به عنوان برتر کشور معرفی شدند.
به گزارش عصرفارس از روابط عمومی شرکت شهرک های صنعتی استان فارس، شهرام کمال زاده افزود: در بخش فرش های گبه عشایری، جایزه فرش برتر، لوح سپاس و تندیس جشنواره به اثر فرش پامچال از استان فارس تعلق گرفت و از مهدی راد مدیر شرکت فرش راد تجلیل شد.
وی اضافه کرد: در بخش فرش های عشایری کلاسیک نیز جایزه فرش برتر، لوح سپاس و تندیس جشنواره به اثر فرش بیگلری از استان فارس اهدا و از حمید رضا ذوالانواری مدیر شرکت فرش ذوالانواری تقدیر شد.
معاون صنایع کوچک شرکت شهرک های صنعتی استان فارس ادامه داد: همچنین در هفتمین جشنواره فرش برتر کشور که همزمان با مراسم یاد شده در محل دائمی نمایشگاه های بین المللی تهران برگزار شد، 275 فرش برای مرحله نخست این جشنواره برگزیده شد و از این تعداد 61 فرش به مرحله پایانی راه یافت و در نهایت داوران و استادان، 12فرش نفیس را انتخاب کردند که 2 فرش آن متعلق به کنسرسیوم و خوشه فرش دستباف فارس بود.
کمال زاده افزود: این جشنواره با هدف معرفی بهترین دستبافته های ایرانی برگزار و آثار منتخب در سالن پنج این نمایشگاه به نمایش گذاشته می شود.
وی، با اشاره به جایگاه برتر استان فارس در تولید فرش دستباف و تشکیل کنسرسیوم و خوشه فرش دستباف از سوی شرکت شهرک های صنعتی این استان، بیان داشت: این شرکت بااختصاص یارانه و مشوق‌ها، ازحضور اعضای کنسرسیوم فرش فارس در نمایشگاه‌های داخلی و خارجی حمایت و زمینه های لازم را برای عرضه مناسب دست‌ بافته‌های تولیدی فارس در بازارهای صادراتی و داخلی فراهم می‌کند.
معاون شرکت شهرک‌های صنعتی فارس افزود: در سه سال اخیر با ایجاد و راه‌اندازی مرکز تحقیق، توسعه، تولید فرش و گبه ارگانیک و همچنین مرکز احیا و مستندسازی نقوش در خوشه فرش فارس و فعالیت این مراکز، شاهد تحول‌ مناسبی در زمینه فرش دستباف بوده ایم.
وی، با اشاره تشکیل سه کنسرسیوم صادراتی در خوشه فرش فارس، اظهار داشت: این کنسرسیوم‌ها در سه بخش صادرکنندگان پیشرفته، صادرکنندگان در حال ‌توسعه و متوسط و کنسرسیوم فرش فیروزآباد به ‌عنوان مهم‌ترین قطب تولید فرش فارس، ایجاد شده است.
کنسرسیوم، به اتحاد 2 یا چند شرکت برای شرکت در مناقصه یک پروژه معین گفته می شود، که در صورت برنده شدن در مناقصه، اجرای پروژه در قالب قرارداد با کارفرما و بر اساس شرایط مورد توافق بین اعضای کنسرسیوم انجام می شود.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار