t_page
کد خبر: ۸۹۴۸
تاریخ انتشار: ۰۶ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۲
برای اولین بار در کشور انجام شد
در چهارمین روز از گرامیداشت هفته دولت با حضور، معاون استاندار و فرماندار ویژه شهرستان جهرم و تنی چند از مسئولان از رقم خرمای مجول به عنوان گران ترین خرمای جهان رونمایی شد.

به گزارش خبرگزاری مهر، در این مراسم برای اولین بار در کشور از رقم خرمای مجول در جهرم رونمایی شد.

علیرضا صحرائیان در حاشیه افتتاح باغ الگویی آموزشی خرمای مجول که برای اولین بار در کشور کشت شده است، گفت: تحقیقات و آزمایش ها برای به ثمر نشستن این رقم خرما که گران ترین خرمای جهان نیز محسوب می شود حدود ۵۰۰ ملیون ریال بوده است که می تواند منشأ اثرات بسیار خوبی در سطح شهرستان جهرم در بخش اشتغال باشد.

وی افزود: خرمای مجول، نخستین رقم تجاری دنیاست که ۱۰ سال پیش وزارت جهاد کشاورزی آن را از آفریقا به ایران آورد و در ایستگاه های تحقیقات کشاورزی به صورت آزمایشی کشت شد.

فرماندار ویژه جهرم بیان کرد: با تلاش محققان مرکز تحقیقات کشاورزی جهرم و کارهای اصلاحی این رقم امسال در جهرم  به بار نشست و با کیفیت بالا و به عنوان رقم سازگار به باغداران استان و کشور معرفی شد.

وی با اشاره به قیمت ۲۰ دلاری هر کیلو خرمای مجول در بازار جهانی گفت: نیمه خشک بودن، محصول دهی بالا، پوست نازک، نسبت بالای گوشت به پوست و قیمت مناسب در بازار جهانی از مزایای بارز این خرماست.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار