t_page
کد خبر: ۹۰۳۵
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۱:۴۳
اگر کارگری شکایت کند ما نه بر اساس قراداد غیرقانونی کارفرما و کارگر بلکه بر اساس مصوبه شورای عالی کار برخورد خواهیم کرد و دستمزد کارگر را بر اساس همان مصوبه از کارفرما خواهیم گرفت.
به گزارشعصر فارس؛ اگر شما در شهر نورآباد جویای کار باشید حتما با وضعیت حقوق ها و دستمزدهای برخی از کارفرمایان مواجه شده اید. شهر نورآباد چندان صنایع و کارخانجات بزرگ ندارد و به فروشگاه ها و کارگاه های کوچک محدود می شود لذا کار کردن در این فضا با ساعت کاری بالا و دست مزد های پایین است. از طرفی در برخی از موارد خبری از بیمه کارگران نیز وجود ندارد. در این بین بانون کارگر دستمزدهای پایین تری نیز می گیرند.
برای مثال کارگران یک فست فودی یا شیرینی پزی با بیش از 8 ساعت کار حقوق 200 تا 600 هزارتومانی دریافت می کنند. فروشگاه های پوشاک نیز وضعیت خوبی ندارند و میزان دستمزد کارگران در یک ماه به عدد 350 هزار تومان می رسد. در مراکز خدماتی و یا فروشگاه بزرگ پیدا کردن یک کار با حقوق 800 هزار تومان به عنوان یک رویا و یک فرصت شغلی در شهر نورآباد لحاظ می شود.
در هیچ کدام از این موارد پایبندی به قانون کار دیده نمی شود و کارفرمایان بر کارگران ظلم می کنند از طرفی کارگر نیز از ترس اخراج و بیکار شدن به این وضعیت اسفبار اعتراضی نمی کند و یا به عبارتی جرات آن را ندارد.
 لذا این مساله را از رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی جویا شدیم. جالب آنکه کامبیز گودرزی نیز با پذیریش این موضوع می گوید: دغدغه اصلی اداره کار نیز همین مساله است که ساعت های کاری قانونی است اما موقع پرداخت کارفرما توجه ای به قانون ندارد. همه به 8 ساعت کار پایبند هستند اما در پرداخت نه!
وی گفت: در بازار و در کارگاه های کوچیک همه این موارد در قالب توافق دو نفره انجام می شود و یک کارگر با دستمزد کم قبول می کند که برای یک فروشگاه یا مرکز خدماتی با ساعت کاری بالا کار کند. اما این توافق ها و قراددادها از نظر اداه تعاون، کار و رفاه اجتماعی معتبر نیست، چون بر اساس قانون کار نوشته نشده است. بر اساس مصوبه ۲۵ اسفند شورای عالی کار حداقل دستمزد سال 96 با افزایش ۱۴.۵ درصدی از ۸۱۲ هزار و ۱۶۶ تومان به ۹۲۹ هزار و ۹۳۱ تومان افزایش یافت که سنوات و بن کارگری و حق مسکن و حق اولاد به آن اضافه می شود.
لذا اگر کارگری شکایت کند ما نه بر اساس قراداد غیرقانونی کارفرما و کارگر بلکه بر اساس مصوبه شورای عالی کار برخورد خواهیم کرد و دستمزد کارگر را بر اساس همان مصوبه از کارفرما خواهیم گرفت. لذا به کارفرمایان پیشنهاد می شود بر اساس قانون رفتار کنند تا در چنین روزی به مشکل بزرگی برخورد نکنند.
گودرزی در خصوص وضعیت بازرسی از این اماکن نیز گفت: صنوف کوچک این قدر زیاد است که بازرسی ها را سخت می کند اما با این وجود بارها بازرسان ما در سطح شهر ورود کرده اند ولی متاسفانه کارگران با بازرسان همکاری نمی کنند. برای مثال بازرس ما ورود می کند و از کارگر سوال می کند اما خود کارگر نیر می گوید که نه من حقوق قانونی می گیرم. اما بعد از ماه ها و سالها کار کردن پشیمان می شود و اقدام به شکایت می کند.
در بازرسی ها اگر تخلفی ببینیم تذکر کتبی می دهیم و حتی می توانیم از طریق مجاری قانونی جریمه هایی در نظر بگیریم. اما باید آن روی سکه را نیز دید. در شهرستان ممسنی بازار کار بزرگی وجود ندارد و کارگاه های کوچک توان پرداخت هزینه های بالا را ندارند لذا اگر بخواهیم برخورد شدید کنیم شاید با تبعات اجتماعی سنگینی چون بیکاری روبرو شویم. البته این به این معنا نیست که با متخلفین برخورد نمی کنیم بلکه اگر کارگری شکایت کند با جدیت پیگیری می کنیم.
در واقع بیشتر در بازررسی ها و شکایت ها سعی می کنیم از طریق برگزاری جلسات و گفتگو با کارگران و کارفرما اختلافات را رفع کنیم تا هم کارگر و هم کارفرما به حقوق خود برسند.
برای مثال در سال 95 حدود 88 شکایت، منجر به رای شد که 71 مورد با سازش حل شده است. 92 پروند نیز در سال جاری تشکیل شده است
وی در خصوص میزان بازرسی ها نیز گفت: در سال جاری بیش از 156 بازرسی انجام شده  66 بازرسی به صورت موردی و 3 بازرسی به صورت حادثه ای بوده است. البته بهتر است در این موارد طرفین موضوع را به اداره کار گزارش کنند.
عقیل مهدی پور
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار