t_page
کد خبر: ۹۰۳۷
تاریخ انتشار: ۲۵ شهريور ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۳
زهرا رئیسی؛
هیچ وقت به صورت تک بعدی به تهیه ی چارت و باقی تئوری های نقاشی نگاه نکنید. همیشه راه های زیادی برای ایده پردازی و خلاقیت موجود است.
معمولاً یکی از ابتدایی ترین آموزه های کلاس نقاشی، ساخت یک چارت رنگ خوب، با استفاده از رنگ های اصلی می باشد.
در اصل چارت های رنگ، ابزاری کمکی جهت درک بهتر رنگ هایی ست که در اختیار دارید.  
رنگ ها و کیفیات آن ها، می توانند بسیار متفاوت تر از عکس ها یا مشخصات درج شده باشند. از طرفی، ابزارها و مکمل هایی که برای استفاده از رنگ ها به کار می گیرد، می تواند رنگ های جدیدی را نیز خلق کند.
رنگ در نهایت وضعیتی است که بر روی بوم یا کاغذ نقاشی خودنمایی می کند و جنس و کیفیت صفحه ی نقاشی، بر روی نحوه ی نمود رنگ تاثیرگذار است.  
چارت های رایج، معمولاً با استفاده از اشکال هندسی، تفکیک می شوند و رایج ترین چارت، چارت های رنگین کمانی هستند که از سه رنگ اصلی شروع شده و به ترتیب با یکدیگر ترکیب می شوند.
چارت رنگ در نقاشی
چارت هایی که با رنگ های اصلی شروع می شوند، تقریباً همگی یک روند را طی می کنند.
با این حال، در طول تاریخ و در حال حاضر، نقاشان پیگیر، معمولاً چارت هایی مخصوص به خود را طراحی می کنند و همراه با فرآیند خلق نقاشی، از این چارت بهره می گیرند.
چارت مخصوص به شما می تواند مجموعه ای از رنگ های مورد علاقه ی شما باشد. رنگ های این چارت، از رنگی شروع می شوند که شما میل و رغبت بیشتری برای به کارگیری اش دارید.
چارت را با اسلوب های گوناگونی می توان تهیه کرد. معمول ترین و ساده ترین روش، پر کردن مربع ها یا مستطیل ها، با رنگ و نوشتن ترکیب یا اسم رنگ، در کنار مربع رنگی می باشد. نمونه های مختلف این چارت ها را در جریان زندگی روزمره به وفور می بینم. چارت رنگ مو و وسایل آرایشی، رنگ مبلمان و دکوراسیون و موارد مشابه.
در نهایت هر نقاش، رنگ های مختلفی را به کار می گیرد و این چارت ها به شما کمک می کنند تا فرمول رنگ هایی که به صورت غریزی و به مرور، بیشتر استفاده می کنید را حفظ کنید یا با دیگران به اشتراک بگذارید.
با این حال هیچ وقت به صورت تک بعدی به تهیه ی چارت و باقی تئوری های نقاشی نگاه نکنید. همیشه راه های زیادی برای ایده پردازی و خلاقیت  موجود است. نقاشان زیادی چارت های خاص و مخصوص به خود را با استفاده از الگوهای پیچیده، طراحی می کنند و در نوع خود، بسیار هیجان انگیز و قابل تحسین هستند.
نمونه ای از یک چارت ساده:
 چارت رنگ در نقاشی
در نهایت، همه ی نقاشان در هر رده ای، قادر به تهیه ی فهرستی از رنگ های پرکاربرد خود هستند. تهیه ی این فهرست ها به تسلط و به کارگیری بهتر رنگ ها کمک می کند.


نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار