t_page
کد خبر: ۹۰۴۷
تاریخ انتشار: ۲۸ شهريور ۱۳۹۶ - ۱۹:۴۰
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کازرون تمهیدات ویژه این سازمان را برای ایام محرم تشریح کرد.
به گزارش "عصر فارس" به نقل از روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون؛ مهدی صادق زاده ضمن تسلیت آغاز دهه محرم و ایام سوگواری اباعبدالله الحسین(ع) با یادآوری وظیفه سازمان آتش‌نشانی در زمینه تامین ایمنی مراسم های دینی، ملی، راهپیمائی ها، جشن ها، سوگواری ها و تجمعات بزرگ درون شهری، اظهار کرد: آماده باش ۱۰۰ درصدی نیروها و ایستگاه های عملیاتی، شناسایی اماکن عزاداری و مسیرهای تردد عزاداران که با ازدحام مواجه است، استقرار خودروهای عملیاتی اطفای حریق و امداد و نجات و گشت موتوری در محل‌های اصلی برگزاری عزاداری و همچنین خیابان های منتهی آن‌ها از مهمترین تمهیدات سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی به مناسبت این ایام است.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی و خدمات ایمنی کازرون، اماکن پرتردد و دارای بار ترافیکی شهر برای شب‌های عزاداری را میدان شهدا، خیابان حضرتی،  چهارراه بانک ملی و چهارراه مخابرات نام برد و افزود: در روز تاسوعا و عاشورای حسینی نیز در خیابانهای منتهی به گلزار شهدای بهشت زهرا و گلزار شهدا در میدان سید محمد نوربخش پذیرای بیشترین جمعیت و تراکم عزاداران است و به همین دلیل مناطق نام برده با استقرار و پوشش ماشین‌های امدادی و اطفای حریق همراه خواهند شد.
وی اجرای گشت های خودرویی توسط تیم های اطفای حریق واکنش سریع مجهز به سیستم پیشرفته و تعامل هرچه بیشتر با دستگاه‌های انتظامی و امدادی از جمله پلیس، اورژانس و هلال احمر از طریق سیستم یکپارچه مخابراتی را از دیگر موارد مورد توجه برشمرد و افزود: همچنین با درخواست کنندگان استقرار خودروهای عملیاتی در نقاط مختلف شهر به ویژه اماکن پر تجمع نیز همکاری و تعامل سازنده انجام می‌گیرد.
مهندس صادق زاده اشاره به اهمیت مقوله پیشگیری از هرگونه حادثه احتمالی، گفت: از این رو با سرکشی از تکایا و مساجد، این اماکن از لحاظ ایمنی بررسی می‌شوند و نکات مورد نظر و موارد مستعد خطر احتمالی به آنها جهت رفع گوشزد خواهد شد.
مدیرعامل سازمان آتش‌نشانی کازرون همچنین خاطرنشان کرد: متولیان تکایا و مساجد می‌توانند جهت بازدیدهای ایمنی , با ارائه درخواست به سازمان آتش‌نشانی، از نظرات کارشناسان خبره و مجرب اعزامی این سازمان جهت بالا بردن سطح ایمنی در تکایا و مساجد استفاده نمایند.
او همچنین به متولیان مساجد، تکایا و خیمه توصیه کرد برای اطمینان خاطر بیشتر نسبت به بیمه کردن این اماکن اقدام کنند تا در صورت بروز هر حادثه‌ای، جبران خسارت ممکن باشد.
صادق‌زاده در پایان از شهروندان خواست ضمن رعایت نکات ایمنی، در صورت بروز هرگونه حادثه با حفظ خونسردی، مراتب را سریعا به تلفن ۱۲۵ ستاد فرماندهی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری کازرون اطلاع داده و مسیر را برای تردد خودروهای امدادی باز نگه دارند.
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار