t_page
کد خبر: ۹۰۷۸
تاریخ انتشار: ۰۱ آبان ۱۳۹۶ - ۲۱:۵۳
یک باب دبیرستان 6 کلاسه خیر ساز در روستای رمقان بخش ارژن توسط مسئولین استانی و منطقه ای افتتاح گردید.
به گزارش مریم رضایی/ خبرنگار عصر فارس؛ دبیرستان ۶کلاسه خیر ساز مریم کنعانی وند در روستای رمقان بخش ارژن (کوهمره سرخی) افتتاح گردید.
رئیس آموزش وپرورش منطقه ارژن در آئین افتتاح دبیرستان خیر ساز که به همت مهندس کنعانی وند ساخته شده است گفت :کار ارزشمند مهندس کنعانی وند قابل ستایش است که با ساختن این مدرسه مانع از ترک تحصیل دانش آموزان منطقه شده است.
وی افزود:دبیرستان ۶کلاسه خیرساز مریم کنعانی وند در عرض ۸ ماه توسط مهندس کنعانی وند ساخته شد که رکورد کشوری را شکست.
خشنود گفت: اين دبیرستان در زميني به مساحت 6000مترمربع ،زير بناي 500 متر مربع، 6 كلاسه با خانه سرايداري، شوفاژخانه، آبخوري و سرويس بهداشتي، نماز خانه، آزمایشگاه، کتابخانه، مجهز و به روز ساخته شده است وبالغ بر يك ميليارد تومان هزينه آن شده است.
 مدیر کل نوسازی مدارس فارس، مدرسه سازی راذخیره ای برای آخرت  عنوان نمود.
 دستنیان افزود:درصدی از زندانی های کشور ما کسانی هستند که سواد درست وحسابی ندارند.خیری که مدرسه ای را می سازد،درب زندانی را بر روی جوانان می بندد.
ایشان تصریح کردند: کشورهای پیشرفته دنیا بیشترین سرانه را به آموزش وپرورش اختصاص می دهند.
وی تاکید کرد،انسان هایی که پولدار هستندو دارای ملک می باشند،ثروتمند واقعی نیستند.ثروتمند واقعی مردان با همتی هستند، که به کار خیر می پردازند.
فرماندار شیراز در این آیین گفت:   هرکه در این خانه کاری کرد   فردای خود را آباد کرد.عالیشوندی گفت:دولت به تنهایی نمی تواند همه نیاز های جامعه را برآورده کند‌.پس این خیرین ومردم هستند که در مواقع ضروری به نهادها کمک می کنند.
 در پایان مراسم، دبیرستان ۶کلاسه مریم کنعانی وندتوسط عالیشوندی فرماندار شهرستان شیراز و دستنیان مدیر کل نوسازی مدارس فارس وسایر مسئولین رسما افتتاح گردید.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار