t_page
کد خبر: ۹۱۰۲
تاریخ انتشار: ۱۶ آبان ۱۳۹۶ - ۱۳:۳۵
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز با اشاره به حواشی‌های اخیر؛
سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز از ریاست و مسوولیت به عنوان یک دو امدادی نام برد و گفت: قطب بندی‌ها به شهری و روستایی، قومیت‌ها، جناح چپ و راست و موارد مشابه، تنها دامن زدن به جاهلیت است و به روند توسعه آموزش و درمان و خدمت، لطمه می زند.
به گزارش عصر فارس، علی بهادر امروز سه شنبه اظهار داشت: متاسفانه اتفاق بسیار ساده تغییر مسوولیت ریاست این دانشگاه، به دلایلی که نمی‌خواهم وارد جزییات آن شوم، به سوژه‌ای در محافل مجازی تبدیل شده و صحبت‌هایی مطرح شد که برای دانشگاه مناسب نبود، در آیات قرآنی نیز به "نفاثات فی العقد" اشاره شده که به معنی غرض ورزی‌هاست و همین باعث طرح مسایلی در فضای مجازی شد که موضوع ساده‌ای را تبدیل به یک موضوع دشوار در مسیرخدمت رسانی دانشگاه کرد؛ در حالی که رسالت حقیقی دانشگاه، آموزش، تحقیق و درمان است و روند پیشرفت، با تغییر ریاست دانشگاه، نباید تحت الشعاع قرار گیرد.

وی ادامه داد: نباید با تغییرات، رسالت‌ها عوض شود، چراکه دانشگاه،مجموعه‌ای از فعالیت‌های علمی در کنار رسالت خدمت رسانی به مردم است و با آمدن هر فردی، هدف همان است، هر فردی به مانند دو امدادی، با پذیرفتن مسوولیت، باید نهایت تلاش خود را به کار ببندد و دکتر "ایمانیه" نیز، به همین نحو، مسوولیت را پذیرفته بود و باید از خدمات او قدردانی کرد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز بیان کرد: مسوولیت تنها یک فرصت برای خدمت است که بدون این خصیصه، ارزشی ندارد و مسوولان نیز باید تمامی هم و غم خود را در این مسیر، به کار ببندند؛ من نیز در نشست خود به وزیر بهداشت اعلام کردم که برای انتصاب به این مسوولیت، دست شما رانمی‌بوسم، اما روزی که من از این مسوولیت برکنار شوم، این کار را انجاممی‌دهم، چرا که مسوولیت اگر ماندگار بود، به ما نیز سپرده نمی‌شد.

بهادر با بیان این مطلب که فرد با پذیرش مسوولیت، خود را در مظان اتهام قرار می‌دهد؛ به طور کلی هیچ فردی کامل نیست و باید با یک برآورد کلی، خدمات انجام شده را مورد قضاوت قرار داد، گفت: قطب بندی‌ها به شهری و روستایی، قومیت‌ها، جناح چپ و راست و موارد مشابه، تنها دامن زدن به جاهلیت است و به روند توسعه آموزش و درمان و خدمت، لطمه می زند.

وی همچنین طرح موضوعاتی خارج از محدوده رسالت های دانشگاه را نوعی سم مهلک برای دانشگاه دانست و افزود: همه ما به عنوان مسلمان و ایرانی، باید دست در دست یکدیگر، انسجام خود را حفظ کرده و مانع از این خدشه ها شویم.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز ابراز کرد: دانشگاه علوم پزشکی شیراز را یک دانشگاه بزرگ در کشور معرفی کرد که دارای چندین قطب علمی است و باید نقش خود را به مانند همیشه، در کشور و در هر لحظه، ایفا کند؛ از تمامی مجموعه دانشگاه از جمله همکارانی که در دورافتاده ترین روستاهای استان خدمت می کنند تا دیگر خدمات و مناصب، می خواهم که کار خود را به دقت و درستی انجام دهند و نگاهشان به خدمت باشد و نه شخص، چرا که باید برای اعتلای دانشگاه کار کنیم.

خاطرنشان می‌شود، علی بهادر سیزدهم آبان، طی حکمی از سوی وزیر بهداشت، به عنوان سرپرست دانشگاه علوم پزشکی شیراز، به این مسوولیت منصوب شد.
انتهای پیام/  

نام:
ایمیل:
* نظر: