t_page
کد خبر: ۹۱۴۴
تاریخ انتشار: ۰۵ آذر ۱۳۹۶ - ۰۰:۰۱
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس:
وی با اشاره به فرهنگ غنی کازرون و اینکه اولین روزنامه نگار و عکاس اهل کازرون بودند گفت: کازرون از نظر کیفی در وضعیت مطلوبی در سطح استان از نظر سرانه کتابخانه است.
به گزارش ایمان احمدی/ عصر فارس؛ روح‌الله منوچهری  امروز در آیین افتتاح کتابخانه‌عمومی گلبن‌کازرونی در بوستان رفیع این شهرستان با حضور فرماندار، بخشداران و دیگر مسئولان و مردم برگزار شد، اظهار داشت: ارزشمند ترین کار در افتتاح این کتابخانه، به دست خیر ساخته شدن آن است.
وی با اشاره به فرهنگ غنی کازرون و اینکه اولین روزنامه نگار و عکاس اهل کازرون بودند گفت: کازرون از نظر کیفی در وضعیت مطلوبی در سطح استان از نظر سرانه کتابخانه است.
منوچهری در ادامه گفت: سرانه کتابخانه‌های استان 1.43 درصد بوده و تا قبل از افتتاح کتابخانه شهرستان کازرون 1.34 درصد بوده است که با افتتاح این کتابخانه 6ونیم درصد به سرانه کتابخانه‌های شهرستان کازرون اضافه می‌شود.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس از نظر کمی سرانه کتابخانه‌های شهرستان کازرون را مطلوب ندانست و  ابراز امیدواری کرد که با آمادگی که وجود دارد سعی در تجهیز کتابخانه‌های این شهرستان داریم.
وی با اشاره به‌بودجه یک و هشت دهم میلیاردی که برای تکمیل کتابخانه مرکزی کازرون در نظر گرفته شده است تاکید کرد: تلاش داریم هرچه سریع‌تر مشکل کتابخانه را حل و به بهره‌برداری برسانیم.
سرپرست اداره کل کتابخانه‌های عمومی استان فارس گفت: با افتتاح کتابخانه گلبن کازرونی 224 کتابخانه در سطح استان داریم که به مردم خدمات ارائه می دهند که از این تعداد کتابخانه 50 باب روستایی و بقیه شهری است و در شهرستان کازرون 8 باب کتابخانه داریم که سه باب در شهر کازرون و بقیه در بخش‌های این شهرستان است  و با این افتتاح 6 و نیم درصد به سرانه کتابخانه‌های آن اضافه شد.
سید کمال علوی فرماندار شهرستان کازرون در این آیین با بیان اینکه با افتخار امروز اعلام می‌کنیم که شهرستان کازرون ظرف دو سال گذشته در بخش تخصیص اعتبارات برای توسعه کتابخانه‌ها بالاترین رقم اعتباری را در بین تمام شهرستان‌های استان فارس به نهاد مقدس کتابخانه‌ها اختصاص داد افزود: امسال اعتباری بالغ بر 2 میلیارد و 40 میلیون تومان برای توسعه نهاد کتابخانه ها در نظر گرفتیم.
وی تصریح کرد: بالاترین رقم اعتباری برای سرانه کتاب و کتابخانه در بین 29 شهرستان استان فارس متعلق به شهرستان کازرون بوده است.
 کتابخانه گلبن کازرونی با زیربنای 240 مترمربع و با اعتباری بالغ بر 500 میلیون تومان افتتاح شد.
نام:
ایمیل:
* نظر: