t_page
کد خبر: ۹۱۵۲
تاریخ انتشار: ۰۹ آذر ۱۳۹۶ - ۱۶:۵۰
سردار گزنی در آیین تکریم و معارفه جانشین سازمان بسیج ساتید فارس مطرح کرد؛
جانشین فرمانده سپاه فجر فارس گفت: شرایط امروز انقلاب اسلامی دقیقا با شرایط جنگ احزاب مطابقت دارد و تمامی جبهه کفر در برابر دنیای اسلام ایستاده‌اند.

به گزارش عصر فارس، سردار ابوالفضل گزنی در آیین تکریم و معارفه جانشین سازمان بسیج اساتید فارس با گرامیداشت هفته بسیج و تبریک هفته وحدت اظهار داشت: باید با مرور و تحلیل دو جریان تاریخی به عبرت‌های دو جنگ‌ احزاب و احد پرداخت.

وی با بیان اینکه شرایط جنگ احد و احزاب کاملا متفاوت است، افزود: در جنگ احد مسلمانان در آستانه پیروزی بودند و اتفاقاتی به وجود می‌آید که جنگ چهره‌اش عوض می‌شود و این اتفاق به دلیل تقابل دو وجه تبعیت و عدم تبعیت از ولایت و امامت و پیامبر است.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس تصریح کرد: چه اتفاقی می‌افتد که در احد مسلمانان در آستانه پیروزی‌ها ما شکست می‌خورند؛ چرا در تاریخ اسلام بعد از واقعه غدیر مسلمانان به دستور و توصیه پیامبر عمل نکردند؟

سردار گزنی گفت: جبهه کفر در جنگ احزاب در مقابل دنیای اسلام صف کشید، تمامی جبهه کفر و نفاق در مقابل اسلام صف کشید و در جنگ احزاب شرایط سخت‌تر از احد بود.

وی افزود: اگر مسلمانان صدر اسلام فشار و تهدید دشمن را در جنگ احد در مقابل خود احساس می کردند و دستور پیامبر را درست اجرا می‌کردند؛ باعث پرداخت هزینه‌های بسیاری و شهادت شخصیت‌های گرانقدری همچون حضرت حمزه عموی پیامبر(ص) شد.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس با بیان اینکه مسلمانان هرجا با غفلت مواجه شدند، دچار شکست شدند؛ عنوان کرد: شرایط امروز انقلاب اسلامی دقیقا با شرایط جنگ احزاب مطابقت دارد و تمامی جبهه کفر با در برابر دنیای اسلام ایستاده‌اند.

سردار گزنی گفت: استکبار مرگ تدریجی خود احساس کرده است و به هر ابزاری دست پیدا کرده است و امروز دنیای کفر در جنگی نظیر جنگ احزاب در برابر دنیای اسلام ایستاده است و امروز استکبار فهمیده است که در مقابل اراده همه مسلملنان علم نمی توانند مقاومت کنند.

وی خاطرنشان کرد: درواقع نطفه شکل‌گیری جبهه تروریست‌های داعشی درواقع توسط اتاق فکر صهیونیزم و اسرائیل و دلارهای آل سعود بعد از پیروزی جنگ 33 روزه لبنان لبنان حادث‌ساز شده است.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس بیان کرد: صهیونیزم بعد از حادثه 11 سپتامبر درصدد ایجاد جنگ 30 ساله بود که مسلمانان را در غرب آسیا را به خود مشغول کند.

وی گفت: بعد از حادثه 11 سپتامبر اتفاقات نامبارکی در غرب آسیا اتفاق افتاد و آمریکا درصدد نظام‌سازی افتاد؛ اما استکبار این را بداند که با حضور باشکوه و مقتدرانه مردم هیچگاه استکبار به نیت شوم نخواهد رسید.

وی تصریح کرد: ما تجارب ارزنده‌ هشت سال دفاع مقدس، جبهه مقاومت و .... داریم.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس تصریح کرد: جواب نامه رهبر معظم انقلاب در جواب سردار سلیمانی فرمودند از افق غفلت نکنید و امروز شرایط، شرایط جنگ احزاب بود.

سردار گزنی با بیان اینکه غفلت و غرور و فاصله‌گیری از گفتمان‌های امامین انقلاب دوباره تنگ احد تکرار می‌شود، خاطرنشان کرد: تنگه احد نماد اشرافی‌گری و راحت‌طلبی و ...است.

وی با بیان اینکه بسیج شجره طیبه‌ای است که با هوشیاری امام در آذرماه 58 ایجاد شد، امروز میراث این شجره طیبه در منطقه با عناوین دفاع الطنی سوریه، حشدالشعبی عراق، یمن و ...گسترانیده شده است و باید از این شجره حراست کنیم.

جانشین فرمانده سپاه فجر فارس در بخش پایایی خطاب به اساتید به عنوان فرماندهان جنگ نرم اشاره کرد: دشمن در حال کار است و نباید با غلت اجازه داد محیط‌های دانشگاهی عرصه تاخت و تاز محیط عرض اندام دیگران برسد.

وی افزود: عده‌ای به دنبال این هستند که انقلاب اسلامی را از مسیر اصلی ان خارج کنند و فرماندهان باید با هوشیاری و در رکاب ولایت، اجازه تکرار تنگه احد را ندهند.

بنابراین گزارش؛ در این جلسه که با حضور رؤسا و اساتید دانشگاه‌های فارس برگزار شد؛ از زحمات چندساله حسن عبداله‌زاده تقدیر و محمد رنجبر به عنوان جانشین سازمان بسیج اساتید معرفی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر: