t_page
کد خبر: ۹۱۶۰
تاریخ انتشار: ۱۲ آذر ۱۳۹۶ - ۲۰:۲۶
جانشین سازمان بسیج اساتید فارس گفت: قطعا محصول اندیشه‌های اساتید متخصص و نخبگان را با هدف هم‌افزایی در راستای کمک به حل مشکلات مختلف در استان در اختیار مسئولین استانی قرار می‌گیرد.
محمد رنجبر در گفتگوی تفصیلی با عصر فارس با اشاره به فرموده معمار انقلاب مبنی بر «دانشگاه به عنوان مبدآ تحولات» اظهار داشت: اگر طراحان و ترسیم‌کنندگان نقشه راه در دانشگاه‌ها افراد مؤمن، متعهد و انقلابی و دلسوز باشند؛ مسیر طراحی شده، دانشگاه را به سمت هدف مد نظر نظام مقدس جمهوری اسلامی خواهند رساند.

وی افزود: چنانچه افراد بی ایمان، غیرمتعهد، غیر متخصص و ناصالح طراح نقشه راه در دانشگاه شوند به وضوح می توان آثار سوء آن را در جامعه در همه عرصه‌های سیاسی، اقتصادی، علمی و فرهنگی و... مشاهده کرد.

جانشین سازمان بسیج اساتید فارس در ادامه با بیان مطالبه رهبر معظم انقلاب از اساتید متخصص و متعهد در طراحی و ترسیم نقشه راه،  برنامه‌های پیش روی این سازمان را تشریح کرد.

وی بیان کرد: سازمان بسیج اساتید فارس خواهد کوشید با مسئله محورکردن فعالیت‌های خود و با ایجاد اندیشکده و بهره گیری از نظر متخصصان و نخبگان در رشته های مختلف بر اساس مزیت نسبی استان طرح‌هایی را ارائه کند.

رنجبر گفت: قطعا محصول اندیشه‌های اساتید متخصص و نخبگان را با هدف هم‌افزایی در راستای کمک به حل مشکلات مختلف در استان در اختیار مسئولین استانی قرار می‌گیرد.

این فعال فرهنگی بیان کرد: بی توجهی به ظرفیت ‌ای موجود استان، سوء مدیریت‌ها و کم‌کاری‌ها از نگاه نافذ و علمی اساتید و نخبگان و صاحبان اندیشه مخفی نمی‌ماند و اساتید بسیجی در این راستا به صورت علمی و منطقی از مسئولین مطالبه خواهند کرد و برای رسیدن به این منظور از همه ظرفیت ها و رسانه‌های جمعی بهره خواهد گرفت.

جانشین سازمان بسیج اساتید فارس گفت: مدیریت فضای مجازی از اولویت‌هایی است که اساتید بسیجی نقش موثری در این خصوص باید داشته باشند و ضمن رصد فعالیت‌ها، بستر را در دانشگاه‌ها برای نقشآفرینی اساتید مؤمن ، متخصص، دلسوز و انقلابی فراهم خواهیم کرد.

رنجبر با اشاره به فعالیت جهادی و رسیدگی به محرومان ادامه داد: حضور اساتید بسیجی در مناطق محروم و در جمع محرومان جامعه تأثیر بسزایی در روحیه محرومان و الگویی مناسب برای متمکنین جامعه در دستگیری از محرومان است که بسیج اساتید خدمات‌رسانی خود را در قالب مشاوره‌های علمی و بسته‌های حمایتی به دانش‌آموزان محروم جامعه را استمرار خواهد داد.

وی با تأکید بر وحدت حوزه و دانشگاه نیز خاطرنشان کرد: برخلاف تلاش دشمن، باید سعی کردارتباط بین حوزه‌های علمیه و دانشگاه را حفظ کرد و بسیج اساتید نسبت به این موضوع اهتمام خواهد داشت.

جانشین سازمان بسیج اساتید فارس تصریح کرد: تمرکز بر انجام فعالیت‌های فرهنگی مؤثر و مستمر در دانشگاه‌ها ضرورتی اجتناب‌ناپذیر است و زیربنای این فعالیت‌ها تقویت بنیه اعتقادی و معرفتی و دینی است.

این فعال دانشگاهی گفت: ارتباط و هم‌افزایی با سایر اقشار، سازمان‌ها و نهاد های مرتبط در مأموریت را از ضروریات کار در بسیج اساتید دانسته و در این رابطه برنامه مدونی صورت می پذیرد.

رنجبر در بخش پایانی این گفتگو با اشاره به مطالبات امامین انقلاب از دانشگاه و بسیج اساتید بیان کرد: تعامل و ارتباط نزدیک و مستمر با رؤسای واحدهای دانشگاهی می‌تواند نقش مهمی در مأموریت‌ها و برنامه‌های بسیج اساتید داشته باشد .
برچسب ها: عصر فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار