t_page
کد خبر: ۹۱۶۷
تاریخ انتشار: ۱۳ آذر ۱۳۹۶ - ۰۴:۲۳
امروز برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی، بسیج افق عظیمی دارد که با نگاهی به سیر فرمایشات و مطالبات امامین انقلاب اسلامی این ماموریت برای فرد بسیجی بیش از پیش سترگ است.
عصر فارس؛ باید خوانشی دوباره بر ضرورت تشکیل بسیج و بازخوانی این تفکر داشته باشیم تا بتوانیم به‌درستی به کارکردهای درونی و بیرونی آن واقف شده و با نگاهی اصولی به گسترش و جهانی‌سازی آن بپردازیم.

آیه "وَأَعِدّوا لَهُم مَا استَطَعتُم مِن قُوَّةٍ" در بسیج  متجلی شده است و تفکر بسیجی از ایمان، اخلاص و شهادت ریشه گرفته و شکست‌ناپذیر شده است و با تکیه بر دو مؤلفه ولایتمداری و تکلیف‌گرایی هرجایی که ضروت و اساس نیاز باشد ورود کند و امروز تفکر بسیج به عنوان مهمترین محور وحدت مظلومان داعیه جهانی دارد .

در واقع فارغ از پرداختن به هرگونه شعار، قدرت عظیم بسیج با تکیه بر نیروی مردمی به عنوان گرانقدرترین سرمایه اجتماعی، یک شبکه عظیمی از اعتماد، هنجار و مشارکت اجتماعی را راه‌اندازی کرده است.

به‌راستی این تفکر بنیانگذار اسلامی از همان سال 42 شروع شد و در نهایت در سال 57 توانست نظم بروکراتیک غرب و شرق را بهم بزند و انقلاب اسلامی را با همین سرمایه شکل دهد.

در وهله نخست پایه‌ریزی و شکل‌گیری انقلاب اسلامی از همین تفکر شکل گرفته و پس از آن نیز این تفکر بر مبنای قدرتی نرم و نفوذ در لایه‌های مختلف جامعه توانست به بهترین نحو قدرت خود را به منصه ظهور برساند.

اما تقویت درونی و بیرونی این تفکری که با استفاده از شبکه‌سازی عظیمی  سرمایه اجتماعی و تفکر ناب ولایتمداری و تکلیف‌گرایی رشد و نمو کرده، ضرورتش بیش از پیش حس می‌شود و امروز غنا و جهانی‌سازی ابعاد این تفکر از ضروریات تمدن نوین اسلامی است.

باید این موضوع را یادآور شده و باور داشته باشیم که در واقع بسیج توانسته پیروز منازعات انقلاب اسلامی و تمدن غرب در چند دهه اخیر باشد و همین تفکر بسیج بود که تواست طرح خاورمیانه جدید آمریکا را به شکست بیانجامد و امروز ایران اسلامی به‌عنوان هژمون برتر غرب آسیا  پیروز منازعات دنیای اسلام و غرب آسیا با دنیای غرب باشد. 

اما امروز برای رسیدن به تمدن نوین اسلامی، بسیج افق عظیمی دارد که با نگاهی به سیر فرمایشات و مطالبات امامین انقلاب اسلامی این ماموریت برای فرد بسیجی بیش از پیش سترگ است.

در پایان ذکر این نکته ضروری است که کلیدواژه‌هایی نظیر استکبارستیزی، نابودی اسرائیل، فرهنگ، اقتصاد مقاومتی، جبهه مقاومت و .... نیاز به ولایتمداری، تکلیف‌گرایی، هوشیاری، بصیرت، انقلابی ماندن و عمل کردن دارد که بتوان پرچم اسلام ناب محمدی(ص) و تمدن عظیم اسلامی را به همه دنیا و اعصار با قدرت بسیجی اشاعه و گسترش داد.
برچسب ها: عصر فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار