t_page
کد خبر: ۹۱۷۳
تاریخ انتشار: ۱۷ آذر ۱۳۹۶ - ۲۱:۰۹
آمریکایی نومسلمان:
یک آمریکایی که بتازگی به دین اسلام گرویده گفت:‌هر کاری که انجام می دهم باید منطبق با منطق و عقلانیت باشد به همین دلیل اسلام را پذیرفتم.

به گزارش ایمان مرتجز و ناصر درخشنده/ عصرفارس؛ با همت پژوهش سرای دانش آموزی رازی کازرون، همایش بزرگ اسلام شناسی در سه گروه برای 350 دانش آموز دختر، 350 دانش آموز پسر و 400 نفر از فرهنگیان کازرون برگزار شد.

این همایش با حضور دکتر ساجدی، دکترای علوم اجتماعی و مطالعات اسلامی و از اساتید حوزه و دانشگاه، و دو نفر از دانشجویان آمریکایی مسلمان شده برگزار شد.

مدیر آموزش و پرورش کازرون در ابتدای صحبت های خود ضمن تبریک میلاد حضرت محمد(ص) و امام جعفر صادق(ع)، به بررسی ابعاد فاجعه زلزله غرب کشور پرداخت و از جامعه فرهنگیان کازرون تقاضا کرد که جهت بازسازی آن منطقه و کاهش رنج زلزله زدگان کماکان به مساعدت های خود به مردم زلزله زده ادامه دهند تا به صورت سازمان یافته بتوان خدمت بهتری به هموطنان آن منطقه ارائه نمود.

وی در ادامه پیامبر اسلام را نوری معرفی کرد که در تاریکی و جهالت عربستان طلوع کرد و گفت: امروز همه ی بشریت از نور این پیام آور الهی بهره مند هستند.

عباسی افزود: پیامبر اسلام در اوج جهالت و بی فرهنگی آن روز، کتابی به بشریت هدیه کرد، که این کتاب امروز راهنما و پیشوای اهل خرد و اندیشه است.

مدیر آموزش و پرورش کازرون هدف از برگزاری این همایش را تعامل با فرهنگ های مختلف و ارتقای سطح دانش فرهنگیان و دانش آموزان در مورد اسلام و تشیع عنوان کرد.

سپس دکتر ساجدی در مورد فلسفه خلقت، اسلام و تشیع صحبت هایی را بیان داشت. و در مورد دو دانشجوی آمریکایی مسلمان شده گفت: این دو نفر دانشجوی دانشگاه نیوجرسی آمریکا بودند که با تحقیق و بررسی های چندین ساله خود به اسلام گرویده و جهت تکمیل اطلاعات و تحقیقات خود به ایران و حوزه علمیه قم مراجعه کرده اند.

در ادامه دو دانشجوی آمریکایی مسلمان شده به پرسش های حاضران در حوزه های مختلف عقیدتی و فلسفی پاسخ دادند که بسیار مورد توجه قرار گرفت.

حسن رضوی که سه شنبه در همایش اسلام شناسی در کازرون فارس سخن می گفت افزود:‌برای پذیرفتن دین اسلام موانعی هم وجود داشت اما چون با دلائل و منطق قبول کردم نه به صورت سنتی، این موانع هیچ تاثیری در انتخاب من نداشت.
وی به اتفاق همسرش زهرا و دخترش حمیده صفوی که آنان نیز نومسلمان هستند در این همایش شرکت کرده بود.
حسن رضوی 33 ساله اهل و ساکن نیوجرسی آمریکا در دانشگاه محل سکونتش علوم سیاسی خوانده است.
کاظم عباسی رئیس آموزش و پرورش کازرون که مسئول برگزاری این همایش بود گفت: هدف از برگزاری این همایش بیان ارزش وعظمت اسلام در دنیا و دلائل پذیرفتن دین اسلام از جانب نومسلمانان آمریکایی بود.
در این همایش دکتر ساجدی از استادان حوزه و دانشگاه در قم گفت:‌اسلام دینی است که با عقلانیت پذیرفته می شود و نه بصورت سنتی که تفاوت دین سنتی با دین عقلانی آن است که در سنتی شاید در مورد دین تحقیقاتی نشود و یا اهدافی از پذیرفتن دین نداشته باشیم.
وی ادامه داد:‌اما دین اسلام دینی عقلانی است که با دلائل و داشتن منطق محکم پذیرفته می شود.

گفتنی است در حاشیه این همایش برنامه های مولودی خوانی، حرکات زورخانه ای و موسیقی سنتی اجرا شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار