t_page
کد خبر: ۹۲۰۷
تاریخ انتشار: ۱۰ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۶
هشتمین سالروز حماسه بزرگ و کم‌نظیر ۹ دی، با حضور گسترده مردم کشورمان برگزار شد. نکته قابل تأمل اینجاست که این حضور کم نظیر مردم هیچ جایی در روزنامه های اصلاح طلب نداشت و این اتفاق توسط این روزنامه ها بایکوت شد.
به گزارش عصر فارس، هشتمین سالروز حماسه بزرگ و کم‌نظیر ۹ دی، با حضور گسترده مردم کشورمان برگزار شد. نکته قابل تأمل اینجاست که این حضور کم نظیر مردم هیچ جایی در روزنامه های اصلاح طلب نداشت و این اتفاق توسط این روزنامه ها بایکوت شد.

مراسم بزرگداشت ۹ دی امسال یک وجه تمایز با مراسم‌های سال‌های گذشته داشت و آن شعارهای اقتصادی مردم بود. تجمع‌کنندگان در کنار شعارهایی علیه سران فتنه و تاکید بر لزوم تبعیت از ولایت فقیه، خواستار برخورد با مفسدان اقتصادی و نیز رفع مشکلات مربوط به سپرده‌گذاران موسسات مالی شده و همچنین نسبت به وضعیت نابسامان معیشتی اعتراض کردند.

گفتنی است یک هفته بعد از ۲۲ بهمن سال ۹۵ رهبر معظم انقلاب نکات مهمی فرمودند که بیانگر تیزبینی ایشان و اطلاع از اوضاع اقتصادی مردم بود.ایشان در بخشی از آن سخنرانی فرمودند:«به مسئولین عرض می‌کنم که این حضور مردمی در بیست‌ودوّم بهمن را به حساب گلایه نداشتن آنها از فعّالیّت‌های ما مسئولین به حساب نیاورید. «مردم گله‌مندند»؛ از بسیاری از چیزهایی که در کشور می‌گذرد، مردم گله‌مندند. مردم با تبعیض میانه‌ای ندارند؛ هرجا تبعیض ببینند، احساس ناراحتی و رنج می‌کنند. هرجا کم‌کاری ببینند همین‌جور، هرجا بی‌اعتنایی به مشکلات ببینند همین‌جور، هرجا پیش نرفتن کارها را ببینند همین‌جور؛ مردم گله‌مندند. بیست‌ودوّم بهمن حساب خودش را دارد؛ ایستادگی مردم در مقابل دشمنِ کمین‌کرده‌ برای بلعیدن ایران یک حرف است که این در بیست‌ودوّم بهمن ظاهر شد، اما توقعات آنها از ما مسئولین یک حرف دیگر است... من اوّل سال هم گفتم که مسئولین کشور -چه مسئولین قوّه‌ مجریّه و دولت، چه مسئولین قوّه‌ قضائیّه، چه مسئولین مجلس؛ فرقی نمی‌کند، همه- آخر سال باید نشان بدهند که در این سال برای اقدام و عمل چه کردند؛ نگویند باید چنین بشود، باید بگویند چنین شد؛ این را باید مشخّص بکنند.

ما امروز دچار مشکلیم، نمی‌شود مشکلات مردم و گلایه‌های مردم را نادیده گرفت؛ مسئولین باید جدّی بگیرند. مسئله‌ بیکاری مهم است، مسئله‌ رکود مهم است، مسئله‌ گرانی مهم است؛ اینها مسائلی است که وجود دارد. البتّه مسئولین تلاش می‌کنند، ما می‌بینیم امّا ظرفیّت‌ها بیش از اینها است. من حالا ان‌شاءالله در وقت خودش عرض خواهم کرد؛ ما در بن‌بست نیستیم، ما در مسائل اقتصادی در بن‌بست قرار نداریم؛ مشکلات هست، از دو طرف، سه طرف، چهار طرف مشکلات هست اما محل خروج از مشکلات هم مشخص است. چه‌جوری می‌شود از این مشکلات خارج شد؟ مسئولین باید تلاش کنند».
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار