t_page
کد خبر: ۹۲۲۸
تاریخ انتشار: ۱۴ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۶
پوشش خبری برخی رسانه های زرد از حماسه امروز مردم شیراز را تنها باید به تلاش رقت بار آنها برای جذب مخاطب به هر قیمت به حساب آورد و دیگر هیچ!
به گزارش عصر فارس، سجاد زارع فعال سیاسی- رسانه‌ای شیراز در یادداشتی نوشت: یکی از روش های قدیمی و نخ نما شده رسانه ای برای جذب مخاطب، تابوشکنی و بکارگیری ادبیات ساختارشکنانه و بکار بردن دروغ های شاخ دار در برخی رسانه هاست. طی سالهای اخیر، بسیاری از رسانه های زرد داخل و خارج کشور، تلاش کرده اند تا با استفاده از این حربه، جایگاه و نفوذ اجتماعی در بین مردم برای خود دست و پا کنند و تاثیرگذار باشند اما تجربه نشان داده است تنها چیزی که نصیب این قبیل رسانه ها می شود، نگاه های زودگذر مردم است و افکار عمومی به رسانه ای که خلاف واقعیت سخن بگوید، توجه نمی کند.

 در حالی که امروز هزاران نفر از مردم شیراز در اعتراض به فتنه انگیزی های اخیر آشوبگران، در خیابان ملاصدرا و میدان نمازی تجمع کرده بودند، یکی از رسانه های نوظهور اصلاح طلبان که می کوشد با حریف طلبی از جبهه رسانه ای مقابل و استفاده از ادبیات سیاسی ساختارشکنانه، در فضای رسانه ای و سیاسی شیراز نام و نشانی برای خود دست و پا کند، در خبری مضحک مدعی شد تجمع امروز شیراز متشکل از 400 نفر از بسیجیان و دانش آموزان و کارمندان و ... بوده است!

 این در حالی است که عکسهای هوایی تجمع امروز شیراز، به خوبی بیانگر میزان جمعیت تظاهرات کننده است و اگر خبرنگار این رسانه، امروز در میان مردم حضور میافت می توانست مشاهده کند که امروز، آنها که در کف خیابان برای پایداری جمهوری اسلامی شعار می دادند، مردم بودند؛ از دختران و پسرانی با تیپ های متفاوت و بعضا متضاد و پیر و جوان هایی که امروز کنار هم قرار گرفته بودند تا برای برقراری مجدد امنیت و آرامش در خیابان ها، قدرت اتحادشان را به رخ اشوب گران بکشند.

 البته همانگونه که عنوان شد، بسیار بعید به نظر می رسد که حماسه امروز مردم شیراز از دید یک رسانه راستگو و امین تا این حد دستخوش تحریف و وارونگی حقیقت قرار بگیرد که در حد تجمع چند صد نفری دانش آموزان و کارمندان و ... تقلیل پیدا کند؛ بنابراین، پوشش خبری برخی رسانه های زرد از حماسه امروز مردم شیراز را تنها باید به تلاش رقت بار آنها برای جذب مخاطب به هر قیمت به حساب آورد و دیگر هیچ!
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار