t_page
کد خبر: ۹۲۸۳
تاریخ انتشار: ۱۹ دی ۱۳۹۶ - ۲۳:۱۰
در مراسم معارفه مسئول کانون بسیج اساتید دانشگاه شیراز مطرح شد؛
دکتر محمد موذنی، مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاه شیراز هم گفت: بسیج، مأمن همه کسانی است که رشد و اعتلای مادی و معنوی ایران اسلامی دغدغه آنهاست و هر استادی که صادقانه، دلسوزانه و مسئولانه فعالیت های خویش را انجام می دهد یک استاد بسیجی است.
به گزارش عصر فارس، در مراسمی كه با حضور سرپرست دانشگاه شیراز، مسئول نهاد رهبری در دانشگاه، رئیس پایگاه استنادی علوم جهان اسلام و جمعی از اساتید دانشگاه شیراز در تالار دكترمصطفوی برگزار شد؛ از زحمات دکتر مهرزاد منصوری تقدیر و دکتر محمد موذنی به عنوان مسئول جديد کانون بسیج اساتید دانشگاه شیراز معرفی شد.

دکتر حمید نادگران، سرپرست دانشگاه شیراز در این مراسم با اشاره به اینکه دشمنان به طور جدی در پی آسیب رسانی به انقلاب اسلامی می باشند، اظهار داشت: وظیفه همگان است که به صورت همه جانبه از این نظام و مملکت دفاع کنند.

وی تصریح کرد: تقریباً همه رشته ها و گرایش های دانشگاهی به صورت مستقیم یا غیرمستقیم با مسئله دفاع درارتباط است و بسیج اساتید با تشکیل گروه های پژوهشی می تواند در زمینه های مختلف دفاعی پیشرو باشد.

دکتر نادگران، دانشگاه شیراز را دارای ظرفیت های فراوانی توصیف کرد و گفت: در شرایط کنونی، دفاع از کشور ضروری است و نباید بگذاریم که دشمنان جنایت ها و نقشه هاي شومي را که بر سر برخي از کشورهای اسلامی مانند سوريه و عراق آورده اند ، در ایران اسلامی اجراء کنند.

حجت الاسلام و المسلمين جواد نیری، مسئول نهاد رهبری دانشگاه شیراز نیز در این مراسم گفت: کاروان حق و هدایت الهی ،همچون خط سیری نورانی از حضرت آدم شروع شده و به حضرت بقیه الله ختم می شود.

وی، اظهار داشت: خط سیر انبیاء و اولیاء الهی، یک هویت جریانی را در طول تاریخ ایجاد می کند و همه ما بايد نسبت خودمان را با این مسیر مشخص کنیم.

مسئول نهاد رهبری دانشگاه شیراز با اشاره به این کلام امام راحل که فرمودند "بسیج لشکر مخلص خداست که دفتر تشکل آن را همه مجاهدان از اولین تا آخرین امضا نموده‌ اند"،خاطر نشان کرد: بسیج در حقیقت حرکت در این مسیر نورانی است.

وی افزود: بسیج اختصاص به گروه خاصی ندارد و همه ي گروه هاي مختلف اجتماعي را در بر مي گيرد.

دکتر غلامحسين زمانی ، مسئول بسیج اساتید استان فارس هم بر تلاش اساتید دانشگاه برای ارائه راهکارهای مناسب جهت توسعه و پیشرفت همه جانبه کشور تأکید کرد و گفت: اساتید دانشگاه باید با روشنگری خودشان، استعدادهای نهفته را بالفعل کنند.

دکتر مهرزادمنصوری، مسئول پيشين بسيج اساتيد دانشگاه شيراز نیز با ارائه مطالبی در خصوص آسیب شناسی انقلاب اسلامی بیان داشت: عليرغم دستائردهاي فراوان، انقلاب اسلامي هم از بیرون و درون با تهديداتي مواجه است و ضرورت دارد که به صورت جدی با آنها مقابله شود.

دکتر محمد موذنی، مسئول جدید بسیج اساتید دانشگاه شیراز هم گفت: بسیج، مأمن همه کسانی است که رشد و اعتلای مادی و معنوی ایران اسلامی دغدغه آنهاست و هر استادی که صادقانه، دلسوزانه و مسئولانه فعالیت های خویش را انجام می دهد یک استاد بسیجی است.

وی افزود: اخلاق، رفتار و گفتار اساتید، وجدان کاری و صداقت علمی را به دانشجویان می آموزد و کلیه اساتید با این ویژگی ها در دایره بسیج قرار دارند.

دکتر مؤذنی، تلاش و کوشش علمی، تعهد در امر آموزش، انجام پژوهش های نافع، ایجاد شور و نشاط علمی، خلاقیت و نوآوری، ایجاد شرکت های دانش بنیان و تلاش برای حل معضل بیکاری را از جمله ارزش هایی برشمرد که اساتید دانشگاه باید در راستای آن تلاش نمایند.

در انتهای این مراسم، با اهداء لوح از زحمات دکتر منصوری تجلیل و حکم مسئولیت دکتر مؤذنی به وی اعطا شد.
برچسب ها: عصر فارس
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار