t_page
کد خبر: ۹۳۴
تاریخ انتشار: ۲۹ ارديبهشت ۱۳۹۲ - ۲۱:۲۳
در دیدار معاون رئیس‌جمهور
دبیرکل حزب‌الله لبنان با تقدیر از ایستادگی جمهوری اسلامی ایران در کنار مقاومت، هدف اصلی اقدامات رژیم صهیونیستی از جمله حمله به اهدافی در سوریه را در جهت رویارویی با جبهه همیشه پیروز مقاومت دانست و این اقدامات را محکوم کرد.

به گزارش عصر فارس به نقل از فارس، حجت‌الاسلام محمدرضا میرتاج‌الدینی معاون رئیس جمهور کشورمان در آخرین روز سفر خود به لبنان با سید حسن نصرالله دبیرکل حزب‌الله لبنان دیدار و در خصوص آخرین تحولات منطقه بحث و تبادل‌نظر کرد.

در این دیدار که غضنفر رکن‌آبادی سفیر جمهوری اسلامی ایران در لبنان نیز حضور داشت، میرتاج‌الدینی ضمن محکوم کردن حمله اخیر رژیم صهیونیستی به سوریه و اقدامات تروریستی گروه‌های مسلح در آن کشور، موضع دائمی و اصولی جمهوری اسلامی ایران را در حمایت از آرمان فلسطین و مقاومت در برابر اشغالگری‌ها و توطئه‌های رژیم صهیونیستی، مورد تأکید قرار داد.

معاون رئیس جمهور کشورمان با اشاره به برگزاری موفقیت‌آمیز اولین اجلاس کمیته میانجیگری اسلامی در بیروت و نقش علمای اسلامی در حفظ هوشیاری مردم جهت خنثی کردن فتنه‌انگیزی‌های دشمنان، افزود: تصمیم‌گیری درمورد آینده سوریه تنها توسط مردم آن کشور امکانپذیر می‌باشد و رژیم صهیونیستی، آمریکا یا سایر بازیگران خارجی حق تحمیل خواسته‌‌ها و منافع خود بر مردم سوریه را ندارند.

وی همچنین بر موضع جمهوری اسلامی ایران در حمایت از لبنان و کلیه لبنانی‌ها اعم از طوایف و جریان‌های سیاسی مختلف و ضرورت همبستگی ملی همه مردم لبنان به منظور رویارویی با تنها دشمن مشترک یعنی رژیم صهیونیستی تأکید کرد.

سید حسن نصرالله نیز ضمن تقدیر از ایستادگی دائمی و راسخ جمهوری اسلامی ایران در کنار مقاومت، هدف اصلی همه اقدامات رژیم صهیونیستی از جمله حمله به اهدافی در سوریه را در جهت رویارویی با جبهه همیشه پیروز مقاومت دانست و محکوم کرد.

دبیرکل حزب‌الله لبنان با بیان اینکه اندیشه‌های تکفیری که در جهت خدشه‌دار کردن چهره اسلام عزیز و ایجاد تفرقه بین مذاهب مختلف طراحی و حمایت می‌شوند، حفظ هوشیاری همه مسلمانان و آزادگان جهان را در برابر اینگونه افکار باطل و به دور از دین مبین اسلام حائز اهمیت برشمرد.

در این دیدار همچنین تعرض به منزل آیت‌الله شیخ عیسی قاسم روحانی بحرینی ازسوی نظامیان دولت بحرین تقبیح و محکوم شد.

انتهای پیام/ص

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار