t_page
کد خبر: ۹۳۹۹
تاریخ انتشار: ۱۰ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۵۷
با هدف ارائه آموزش های فرهنگ شهروندی در غالب طرح های هنری، کارگاه طراحی پوستر پرچم شهروندی در شیراز برپا شد.
به گزارش عصر فارس، رئیس کمیسیون فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شورای اسلامی شیراز در بازدید از این کارگاه دو روزه که در فرهنگسرای هنر برگزار شد گفت: برپایی چنین کارگاه هایی در فرهنگسراهای شیراز نشان می دهند فرهنگسراها جایگاه هنر را در فعالیت های خود برجسته کرده اند و این موضوع مورد استقبال دانشگاهیان به خصوص اساتید و دانشجویان هنر و گرافیک نیز قرار گرفته است.

لیلا دودمان با اشاره به توانمندی های هنرمندان و دانشجویان هنر شیرازی گفت: ظرفیت های هنری و حرفه ای دانشجویان و اساتید رشته های هنر و گرافیک می تواند در تقویت فرهنگ شهروندی و ارائه آموزش های تأثیرگذار به عموم شهروندان در این زمینه مؤثر باشد.

وی افزود: از این رو شورای پنجم به گسترش هنر در فرهنگسراها و ارتباط با دانشگاهیان ودانشجویان هنر و گرافیک برای مشارکت در آموزش های شهروندی نگاه ویژه ای شده است.

سپرست معاونت فرهنگی و رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز گفت: یکی از راه های مؤثر برای انتقال مفاهیم فرهنگ شهروندی بهره گیری از هنر است که در این موضوع شیراز به عنوان شهری که خواستگاه هنر و ادب است از توانمندی بالایی برخوردار است.
سیدعباس آتش زمزم حضور هنرمندان خوش ذوق و جوانان هنرمند را از ظرفیت های مهم شیراز در موضوع هنر معرفی کرد و گفت: از این رو این سازمان در تلاش است تا با مشارکت این هنرمندان زمینه بکارگیری هنر برای انتقال مفاهیم فرهنگ شهروندی را فراهم کند.

وی بهره مندی از توان هنرمندان بومی و هنرمندان متخصص در انتقال مفاهیم فاخر را از برنامه های شهرداری معرفی کرد و گفت: از این رو اولین کارگاه طراحی پوستر پرچم شهروندی با حضور بیش از 40 دانشجوی کارشناسی ارشد رشته ارتباط تصویری و با شعار «شهر زیبا، شهروند مسئول» در فرهنگسرای هنر شیراز برگزار شد.

این مقام مسئول  افزود: عنوان این برنامه که پرچم شهروندی قرار گرفته است، با الهام گیری از رنگ های پرچم ملی کشور عزیزمان، مفاهیم فضای سبز، ترافیک- ایمنی و آتش نشانی مشخص شده و در این کارگاه هنرمندان مفاهیم مرتبط با محورهای پرچم شهروندانی را در قالب طرح هایی مفهومی ارائه کرده اند.

سرپرست سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری شیراز با اشاره به اینکه در پایان این کارگاه آثار ارائه شده توسط اساتید برجسته ی رشته ارتباط تصویری داوری و ارزیابی شدند گفت: آثار طراحی شده توسط هنرمندان در طرح پرچم شهروندی به صورت نمایشگاهی جهت بازدید شهروندان به نمایش درمی آید.نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار