t_page
کد خبر: ۹۴۰۳
تاریخ انتشار: ۱۱ بهمن ۱۳۹۶ - ۲۳:۳۷
توسط مدیریت آموزش و پرورش کازرون؛
به مدد مدیریت آموزش و پرورش کازرون و به همت پژوهش سرای دانش آموزی رازی و تلاش گروه دانش آموزی پارسا هفت سومین دوره المپیاد رایانه دانش آموزی برگزار شد و طی آن دانش آموزان منتخب پایه هشتم از تمامی مدارس کازرون به رقابت پرداختند.

به گزارش ایمان مرتجز، رضا جاویدی، معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش این شهر اظهار داشت: چون بیشتر تعاملات و ارتباطات کنونی دانش آموزان با گروه های درسی و مطالب آموزشی به وسیله رایانه، اینترنت و تلفن همراه صورت می گیرد، آشنایی دانش آموزان با محاسن و مزایای استفاده از دنیای رایانه ای، محتوای الکترونیک و فرهنگ سازی در زمینه ارتباطات رایانه ای از اهداف این دسته برنامه ها می باشد.

وی افزود: این المپیاد در سال تحصیلی 95-1394 توسط یکی از دانش آموزان دانش آموخته مدارس فصلی خلاقیت و ایده پردازی و به مدد پژوهش سرای دانش آموزی رازی کلید خورد، و هر ساله در دوره متوسطه اول و بین دانش آموزان پایه هشتم برگزارمی شود؛ بدین صورت که آزمون مرحله آموزشگاه در مدارس برگزار شده و مدارس متوسطه اول پس از شناسایی اولیه استعدادهای برتر و علاقمند در این زمینه، برگزیدگان را به پژوهش سرای رازی معرفی می نمایند تا در مرحله ی دوم این المپیاد در سطح مدارس شهر به رقابت بپردازند.


جاویدی ادامه داد: در مرحله شهرستان ، این رقابت به صورت آزمون کتبی و عملی برگزار می شود . و مواد آزمون شامل سخت افزار (قطعه شناسی)، گرافیک رایانه ای، اکسل و پاورپوینت است . همچنین امسال در حرکتی متفاوت با دوره های قبل، پس از آزمون پاسخ سوالات در قالب کارگاه آموزشی توسط اساتید مجرب به شرکت کنندگان ارائه شد.

در پایان معاون آموزش متوسطه آموزش و پرورش کازرون، با ابراز امیدواری از این که این المپیاد در سال آینده در سطح استان برگزار شود، گفت: این برنامه به همت و ابتکار یک دانش آموز کازرونی به نام رضا دادوند برای اولین بار در این شهرستان اجرا شد و امسال، سومین دوره برگزاری این المپیاد می باشد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار