t_page
کد خبر: ۹۵۳۵
تاریخ انتشار: ۱۷ اسفند ۱۳۹۶ - ۱۹:۵۴
شاهین شکوهی؛
از نوجوانان دوازده سیزده ساله گرفته تا جوانان و پیرترها،از هر قشری،همه در جبهه های نبرد حق علیه باطل به صورتی کاملا داوطلبانه حضور داشتند.هجوم تمام عیار استکبار علیه انقلاب اسلامی،جنگیدن در راه آرمان های انقلابی ایران نو را به امری مقدس بدل کرده بود.

شاهین شکوهی؛ حدود دوسال از انقلاب اسلامی ایران میگذشت و شرایط انقلابی هنوز حاکم بود. در میان همه مشکلاتی که گریبان جمهوری اسلامی تازه تاسیس شده ایران را گرفته بود، با تحریک آمریکا و دیگر مخالفان انقلاب ایران که سودای براندازی نظام حاکم ایران را در سر می پروراندند؛رژیم بعث عراق در آخرین روز شهریورماه سال 1357به خاک ایران تجاوز کرد و جنگی به درازای8سال را به مردم ایران تحمیل کرد.

کشور مورد هجمه همه جانبه از سوی استکبار جهانخوار قرار گرفته بود و مردم غیور ایران به محض صدور حکم جهاد از سوی رهبر انقلاب،امام خمینی (ره)،راهی میدان های نبرد شده و از عزت و استقلال کشور دفاع کردند.

از نوجوانان دوازده سیزده ساله گرفته تا جوانان و پیرترها،از هر قشری،همه در جبهه های نبرد حق علیه باطل به صورتی کاملا داوطلبانه حضور داشتند.هجوم تمام عیار استکبار علیه انقلاب اسلامی،جنگیدن در راه آرمان های انقلابی ایران نو را به امری مقدس بدل کرده بود.

رژیم بعث به لحاظ سلاح و قوای جنگی کاملا تقویت شده بود و سی و اندی کشور تمام قد پشت صدام ایستاده بودند،در حالی که سرمایه اصلی ایران مردمی انقلابی بودند که با تمام وجود به آرمان های انقلاب که توسط حضرت روح الله تدوین شده بود ایمان داشتند. ایمان داشتند به حق بودن جبهه خودی و برای همین از تمام دنیای مادی خود رهیدند و جان بر کف ایستادگی کردند.آرمان های انقلاب که جهانی کردن اسلام ناب محمدی و حکومت اسلامی از جمله آنها بود تنها مورد قبول مردم ایران نبود،بلکه افرادی از کشورهای دیگر از جمله خود عراق به صف رزمندگان انقلاب پیوستند.

با دست خالی جنگیدند و از انقلاب دفاع کردند و صحنه های منطق گریزی از ایثار و فداکاری را خلق کردند.صحنه هایی که در دل تاریخ ماندگار شدند و یادآوری و مرور آن ها در هر زمانی به خصوص زمان کنونی که خیلی ها مرعوب استکبار شده اند، روح باور،اعتقاد و لزوم استقامت را در دل های پاک بارورتر میکند.

اردوهای راهیان نور دو دهه است که در کشور اجرا میشود و خیل عظیمی از مردم از قشرهای مختلف در قالب کاروان های مردمی،دانشجویی،دانش آموزی و... از مناطق جنگی و معراج شهدای انقلاب بازدید میکنند. مرور وقایع دفاع مقدس و بازگویی رشادت های دلیرمردان مسلمان در جبهه های حق علیه باطل شاید کمترین ثمره اردوهای راهیان نور باشد.

شاید جنگ را ندیده باشیم اما سفر به مناطق جنگی، دفاع مقدس را برایمان بازنمایی میکند و در عمیق ترین جای دل خود درک میکنیم که چگونه با دست خالی و فقط و فقط با داشتن اعتقاد میتوان ایستاد و ایستادگی کرد.

ایستاد و ایستادگی کرد درحالی که جبهه باطل و استکبار جلوی مان قد برافراشته است. اگر چه صدام سقوط کرد و خون مثل همیشه تاریخ بر شمشیر پیروز شد اما صدام ها و حامیانشان هنوز هستند و آرمان مقدس ما صدور انقلاب اسلامی، جهانی کردن اسلام و برپایی حکومت اسلام در نقطه نقطه جهان است که زمینه ای باشد برای ظهور حجت خدا و برپایی حاکمیت جهانی اسلام.

آرمان ما جهانی کردن اسلام بوده و هست اما ایادی استکبار همیشه تمام توان خود را بکار گرفته اند تا سد راه ما شوند.شهدای جنگ تحمیلی با تمام توان ایستادگی کردند و با فدا کردن جانشان، انقلاب را آبیاری کردند. انقلاب را آبیاری کردند تا ما بتوانیم سربلند باشیم و راحت به زندگی خود ادامه دهیم.

راهیان نور واقعیت و حقیقت دفاع مقدس را برای ما بازنمایی میکند تا با درک شرایط زمان جنگ و بازپروری رشادت های شهدا، ما میتوانیم را سرلوحه زندگی انقلابی خود قرار دهیم و با کنار زدن تفکر افرادی که عَلَم ما نمیتوانیم بلند کرده اند و مرعوب استکبار شده اند، به این امر رهبر انقلاب عمل کنیم که فرمودند: خودتان را آماده کنید برای ادامه مبارزه با استکبار...

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار