t_page
کد خبر: ۹۵۸۷
تاریخ انتشار: ۱۱ فروردين ۱۳۹۷ - ۱۸:۳۰
جشن زادروز و به پیامبری برگزیده شدن اشوزرتشت، ششم فروردین ۹۷ از ساعت شش و نیم پسین در تالار روانشاد یزدانی باغ وقفی شیراز برگزار شد.

به گزارش برسا؛ جشن زادروز و به پیامبری برگزیده شدن اشوزرتشت، ششم فروردین ۹۷ از ساعت شش و نیم پسین در تالار روانشاد یزدانی باغ وقفی شیراز برگزار شد.

قبل از ورود به تالار دوشیزگان زرتشتی با آینه و گلاب و نقل به استقبال مهمانان می رفتند. مراسم با جشن خوانی موبدان رستم خسرویانی و اسفندیار موبد آغاز شد. پس از اوستا خوانی شیوا شهریارزاده مجری جشن، به مهمانان خوش آمد گفت و گاتها خوانی بندی از گاتها توسط جوانان زرتشتی با آوایی خوش انجام شد.
در ادامه افلاتون سهرابی، فرنشین انجمن زرتشتیان شیراز به باشندگان و از جمله مهندس پرویز ملک پور از نمایندگان پیشین ایرانیان زرتشتیان در مجلس شورای اسلامی که در سالن حضور داشتند خوش آمد گفت. موبد سرور تاراپوروالا نیز به سخنرانی پرداخت و از نیاز های جامعه زرتشتی گفت.
سپس گروه سرود با تنظیم فرشاد عباسیان و سرپرستی شبنم پوردهی سرودهای شکوفه بهاری و آهوی فراری را اجرا کردند. پس از سرود دوشیزگان آرنیکا بهمردی، شنایا فلاحتی، چیستا نیکزاد و وانیا چشمه ای از باشندگان با لرک و شیرینی پذیرایی شد.
نمایش زایش اشوزرتشت به نویسندگی ناهید فلفلی و کارگردانی شهرام پوردهی و اجرای افروز سهرابی و مهتاب گشتاسبی و شهرام پوردهی از ادامه برنامه ها بود.
پس از آن مسابقه ای برای باشندگان برگزار شد و در پایان نیز با آش و سیروگ از باشندگان پذیرایی شد.

نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار