t_page
کد خبر: ۹۵۹۸
تاریخ انتشار: ۱۲ فروردين ۱۳۹۷ - ۲۱:۵۴
به مناسبت روز جمهوری اسلامی؛
بر دولت مردان است که با نگاه ظرفیت های داخلی و حمایت از جوانان انقلابی و جهادی این چالش اقتصادی را هم تبدیل به فرصت کرده تا این زخم التیام یافته و جایی برای نیش زدن پیدا نکنند.
به گزارش عصر فارس؛ غلامرضا صفرپور استاد دانشگاه آزاد شیراز و تحلیلگر سیاسی در یادداشتی در خصوص روز جمهوری اسلامی  نوشت:

نظام جمهوری اسلامی ایران که برخاسته از شعار و شعور مردم انقلابی ایران در راهپیمایی های میلیونی خود بود در ۱۲ فروردین ماه با حضور حداکثری همین مردم ۹۸.۲ درصد در ایران اسلامی رسمیت یافت.

جمهوری اسلامی که تلفیقی از جمهوریت و اسلامیت است و بعبارتی دیگر مردم‌سالاری و دیندارى که بر دو پایه مشروعیت الهی و مقبولیت مردمی بنا نهاده شده است و بر این اساس در اصل ششم قانون اساسی اداره حکومت به اتكا و اراده عمومی مردم واگذار شده است.

انتخابات که تجلی اراده جامعه است، بهترین سازوکار حضور و مشارکت سیاسی مردم در عرصه تصمیم‌گیری و تعیین مسئولین نظام جمهوری اسلامی است که از مسئولین خود از حضور تا ذیل چه به صورت مستقیم یا غیرمستقیم خود انتخابات می‌کنند و تاکنون بعد از گذشت ۳۹ سال۳۶ انتخابات قابل قبول را پشت سر گذاشته تقریبا در نظام جمهوری اسلامی سالى یکبار مردم صندوق‌های رأى رفته اند و در سرنوشت سیاسی کشور خود نقش ایفا کرده اند که این امر در جهان بی نظیر است فقط نمایندگان پارلمان، رئیس حکومت را انتخاب می‌کنند.

از این منظر است که مردم نظام را از آن خود می دانند و هر جا احساس خطر کرده اند با همه مشکلاتی که دارند وارد صحنه شده اند نمونه بارز آن حضور مردم در هشت سال دفاع مقدس است که آنچنان حماسه ای آفریدند که نگذاشتند یک وجب از خاک کشور جدا شود و در فتنه های ۷۸، ۸۸ و آشوب های دیماه ۹۶ با حضور حماسی خود همه این توطئه‌ها را نقش بر آب کردند‌.

محور غربی، عربی، عبری که نتوانستند در جنگ گرم (سخت) نظام نوپای جمهوری اسلامی را سر نگون کنند. امروزه با استفاده از مدل فروپاشی شوروی با جمهوری اسلامی وارد جنگ سرد(فرهنگی و اقتصادی شده و با مطرح کردن فتنه ناکارآمدی نظام شاید بتواند با استفاده از ایادی و نفوذیهای فرد در داخل به اهداف شوم خود دست پیدا کنند.

در این مدت جمهوری اسلامی توانسته است تهدیدات و چالش ها را به فرصت تبدیل کند برای نمونه در جنگ ۸ ساله مدل مردمی کردن جنگ، بسیج از آن متولد شد كه الگویی برای کشورهای لبنان، سوریه، عراق، یمن شده که محور غربی، عبری و عربی را در این کشورها زمین گیر کرده است.
در موشک باران شهر های کشور از سوی صدام لعنتی مورد حمایت شرق، غرب و بعضا عرب، کشورمان امروزه دارای موشک های بومی بالستیک شده که خواب از چشم دشمنان انقلاب به ویژه رژیم صهیونیستی را گرفته است.

در جریان ترور شخصیتها از سوی منافقین مورد حمایت غرب کشور دارای سازمان اطلاعاتی قوی شده که عبدالمالک ریگی در آسمان به صورت زنده شکار می کنند که آمریکایی ها با این همه رجزخوانی نتوانستند اسامه بن لادن را زنده دستگیر کند.

در بعد سیاسی نظام غرب آسیا (خاورمیانه) را در نورديده و بنا به اعتراف کارشناسان غربی بدون حضور ایران نمی توان مشکلات خاورمیانه را حل و فصل کرد‌.

در بعد تکنولوژی با همه این چالشها و تحریمها ایران توانست با وجود تحریم ها و چالش ها به چرخ سوخت هسته ای تا ۲۰ درصد غنی سازی اورانیوم، نانوتکنولوژی، سلول‌های بنیادی، هوافضا، ماهواره و غیره دست پیدا کنند با همه این ظرفیت ها و فرصت ها متأسفانه پاشنه آشیل نظام جمهوری اسلامی شده مسائل اقتصادی و معیشتی مردم و دشمن هم همچون مگس روی این زخم التیام نیافته نشسته و مرتب نیش می زند.

آیا کشوری با این ظرفیت و جوانانی متعهد و متخصص که می توانند موشک و غيره بزند واقعا نمی توانند چرخ اقتصاد کشور را فعال کنند؟ چرا ؟

ولی متأسفانه دولت مردان به ویژه بعد از جنگ تحمیلی تاکنون می خواهند با نسخه توسعه برون زای کاپیتالیستی شکل اقتصاد کشور را حل و فصل کنند که هر سال شاهد تورم لجام گسیخته و شکاف طبقاتی در کشور بوده ایم و امروزه برخی از دولتمردان ما در عمل و نگاهشان یأس و نا امیدی است و ما نمی توانیم موج می زند و متأسفانه برخی از آنها در زمین دشمن بازی کرده و این نا امیدی را دارند به جامعه القا می کنند.

برخلاف آنها مقام معظم رهبری به جوانان این مرز و بوم امید زیادی دارند که بارها به ویژه در سخنرانی عیدانه خود در مشهد مقدس متذکر شده اند با واگذار شدن امورات به جوانان و توکل به خداى منان و عملیاتی کردن اقتصاد مقاومتی با حمایت از کالاهای تولید ایران و حمایت از جوانان متخصص و متعهد انقلابی که توانستند موشک بسازند و کشور را وارد باشگاه هسته ای و غیره کنند، این زخم مشکلات اقتصادی هم التیام خواهد یافت.

هر جا انقلابی و جهادی عمل کردیم موفق بوده ایم و هر جایی که مشکل داریم متأسفانه جایی بوده که انقلابی و جهادی عمل نشده و نگاهمان به خارج از کشور بوده است‌.
بر دولت مردان است که با نگاه ظرفیت های داخلی و حمایت از جوانان انقلابی و جهادی این چالش اقتصادی را هم تبدیل به فرصت کرده تا این زخم التیام یافته و جایی برای نیش زدن پیدا نکنند.
مطالب مرتبط
نام:
ایمیل:
* نظر:
آخرین اخبار